Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowy blok komunalny miasto zbuduje przy Bardowskiego, a następny projektuje przy Krakowskiej

Facebook Twitter

Miasto zapowiada budowę kolejnego bloku komunalnego na Ostatnim Groszu. To jednocześnie rozbudowa osiedla przy ul. Bardowskiego. Z sześciu ofert samorząd wybrał najkorzystniejszą wartą nieco ponad 11 mln zł.

fot. Pixabay

W czteropiętrowcu powstaną 43 nowoczesne mieszkania, w tym 10 dla osób niepełnosprawnych. Do tego wózkownie, rowerownie, parkingi:

Michał Konieczny: Na ostatni budynek na tym osiedlu przy Bardowskiego około 10 lat temu odbieraliśmy, kilka budynków tam było wybudowanych. W tym momencie jest budowany budynek na 43 mieszkania, 31 mieszkań dwupokojowych, 12 jednopokojowych. Cały dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością, też jest winda. Mam nadzieję, że będzie to wszystko zmierzało do realizacji tego budynku

– mówi Michał Konieczny, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w częstochowskim magistracie. Miasto będzie starać się o dofinansowanie do inwestycji w ramach realizacji przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa komunalnego. To nie koniec, bo w przyszłym roku rozpocznie się budowa kolejnego bloku. Tym razem zasób komunalny powiększy się o budynek przy ul. Krakowskiej:

Michał Konieczny: To jest taka naturalna sekwencja. Jeden budynek kończymy, jeden niebawem zaczniemy, a kolejny już się projektuje. Projektujemy budynek przy ul. Krakowskiej 67, na około 100 mieszkań, czyli też duży. Tam kiedyś był budynek komunalny, w tej chwili ta działka jest wyczyszczona. Powstaną dwa budynki na łączną liczbę mieszkań około 100. Ten proces projektowy zajmie rok, więc w przyszłym roku – mamy nadzieję, że będzie mogło ruszać postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy

– dodaje naczelnik Michał Konieczny z Urzędu Miasta Częstochowy.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj