Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowoczesne Biuro Obsługi Interesanta w Starostwie już działa. Znikają bariery dla osób na wózkach [FOTO]

Facebook Twitter

1 lutego oficjalnie otwarte zostało nowe Biuro Obsługi Interesanta w Starostwie Powiatowym w Częstochowie. To nowo przebudowana część siedziby przy ul. Sobieskiego, w całości przeznaczona do obsługi spraw mieszkańców.

mat. prasowy

Za pośrednictwem wyznaczonych stanowisk będzie można rozmawiać z urzędnikami poszczególnych wydziałów:

Krzysztof Smela: 75% petentów będzie obsługiwane w tym miejscu. Bardzo fajnie wygląda. Tam jest też przebudowa sieci energetycznej, elektrycznej, informatycznej, więc trochę czasu trzeba by było poświęcić. Jest winda, będzie można windą wjechać, zjechać podestem. Będzie można z kilku wejść – i od ulicy Korczaka, i od głównego wejścia wjechać. Udogodnienia dla niepełnosprawnych będą n tyle funkcjonalne, że każdy będzie mógł się tutaj dostać.

Sala obsługi została umieszczona na parterze, aby była łatwo dostępna

– zaznacza starosta częstochowski Krzysztof Smela.

mat. prasowy

Wraz z rozpoczętą modernizacją budynku przy ul. Sobieskiego, urząd wprowadza udoskonalenia podnoszące jakość usług. To dopiero pierwszy etap tych prac:

Krzysztof Smela: Tutaj w tej sali, w tej strefie Obsługi Interesanta jest przygotowanych 7 stanowisk. Są takie wydziały, które mogą albo powinny obsługiwać przy jednym okienku. Powinien obywatel przyjść, złożyć w jednym miejscu i po jakimś czasie w tym samym miejscu uznać, że sprawa jest załatwiona i odebrać dokumenty. Są też takie sprawy, gdzie bez udziału naczelników czy trudnych, prawnych rozmów, trzeba wejść na górę, na wydziały i rozmawiać. My zakładamy, że tak będzie.

Wydzieloną część dla obsługi interesantów udało się przygotować kosztem ponad 800 tys. złotych. Władze powiatowe planują dalsze przeobrażenia w siedzibie, aby udoskonalić szczególnie obsługę w obleganym Wydziale Komunikacji. Najważniejsze wydaje się usunięcie przeszkód dla osób niepełnosprawnych:

Krzysztof Smela: To będzie blisko, będzie na parterze. Wszyscy ci, którzy z tą niepełnosprawnością muszą się w życiu zmagać, nie muszą wędrować po piętrach, tylko załatwią na parterze, w najbardziej dogodnym miejscu w starostwie. W tej chwili 3 stanowiska będą przeznaczone do Wydziału Geodezji. Jest Wydział Architektoniczno-Budowlany, Inspektora Nadzoru Budowlanego, gdzie ludzie też składają dokumenty. Na najprostsze sprawy nie trzeba używać pięter, dźwigów, wchodzi się i załatwia sprawy. Myślę, że 75% spraw załatwimy tutaj w tym miejscu

– dodaje Krzysztof Smela – starosta częstochowski.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024