Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowi kadeci w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej

Facebook Twitter

Mamy w Częstochowie więcej strażackiej młodzieży, która zasili szeregi Państwowej Straży Pożarnej. Na razie to młodzi aspiranci Centralnej Szkoły Pożarniczej, którzy złożyli tradycyjne ślubowanie.

W szeregi adeptów pożarnictwa przyjęto 90 kandydatów do służby, jest wśród nich jedna kobieta.

Z dniem ślubowania wstępują oni już w szeregi Państwowej Straży Pożarnej. Zostają pełnoprawnymi strażakami a przez następnych 20 miesięcy będą uczyli się tego rzemiosła w naszej częstochowskiej szkole po to, aby na koniec potwierdzić swoje kwalifikacje, umiejętności – mamy nadzieję – pozytywnym zdaniem egzaminu na technika pożarnictwa i otrzymania stopnia Młodszego Aspiranta. 

Tegoroczne uroczyste ślubowanie z powodu pandemii odbyło się w reżimie sanitarnym, w mniejszych grupach i bez udziału osób z zewnątrz, mówi rzecznik częstochowskiej szkoły PSP Dariusz Andryszkiewicz. Kadeci będą się szkolić przez najbliższe miesiące w trybie zdalnym, poza wymaganymi programem zajęciami sprawnościowymi…

Tak samo i my – Szkoła Pożarnicza – uczymy zdalnie naszych uczniów, ale jest to też poprzedzone oczywiście przerwami na spotkania, na ćwiczenia wspólne na poligonie pożarniczym. Ci młodzi ludzie mogą się dostać do każdego zakątka Polski, jeżeli zdadzą egzamin do naszej szkoły, to jak wrócą do siebie, w macierzyste strony do swoich jednostek, to będą najlepszymi z najlepszych. 

– dodaje Dariusz Andryszkiewicz z Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj