Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowe zasady wynajmu mieszkań z zasobów ZGM. Będzie większa ochrona lokatorów

Facebook Twitter

Częstochowski magistrat informuje o nowych zasadach wynajmu mieszkań komunalnych. Dla lokatorów miejskich zasobów to ważna sprawa, ale i gros nowych przepisów.

W tej sprawie szczegóły przekazała nam Sylwia Bielecka:

Od 27 kwietnia zmienia się m.in. tryb i kryteria upoważniające do wynajmu. Na wynajem mieszkania komunalnego będą mogły oczekiwać częstochowianki i częstochowianie, którzy do tej pory byli pozbawieni tej możliwości. Przepisy umożliwią wynajem mieszkania osobie, która posiada niskie dochody.

Jak przekazuje samorząd, Rada Miasta przyjęła już odpowiednie zapisy. Nowe wytyczne i zasady wynajmu mieszkań w Częstochowie wprowadzono zgodnie ze zmianami w kodeksie cywilnym i ustawie o ochronie lokatorów:

Nowe zapisy umożliwią wynajem osobie, która dotychczas mieszkała w lokalu o dużej powierzchni. Dotyczy to przede wszystkim rodzin wielopokoleniowych, które zajmują jedno mieszkanie, ale na tyle duże, że dotychczas kryteria nie dawały im możliwości wynajęcia lokalu. Na poprawę warunków mieszkaniowych będą mogły liczyć rodziny z osobami niepełnosprawnymi. Na mieszkanie komunalne będzie mogła liczyć osoba dotknięta przemocą, która mieszka w lokalu z jej sprawcą.

Jak dodaje Sylwia Bielecka, z biura prasowego w magistracie, gdy nowe kryteria wynajmu mieszkań komunalnych zostały już przyjęte, przestanie działać społeczna rada mieszkaniowa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj