Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowe ulice na mapie Częstochowy

Facebook Twitter

Bracia Krzemińscy będą patronować bocznej drodze wewnętrznej od ul. mjr Henryka Sucharskiego w Kiedrzynie. Z taką propozycją do Zespołu ds. Nazewnictwa Obiektów Miejskich zwrócił się Wydział Geodezji i Kartografii UM.

fot. Gerd Altmann/ Pixabay

Na podstawie opinii Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy Zespół odniósł się do tej propozycji pozytywnie. Na mapie miasta – w dzielnicy Gnaszyn Kawodrza – pojawi się ulica ,,Objazdowa”. Z prośbą o nadanie takiej nazwy drodze bocznej od ul. Przejazdowej zwróciła się do prezydenta grupa radnych. O formalną zgodę do okolicznych mieszkanek i mieszkańców wystąpił Wydział Geodezji i Kartografii UM, a po jej uzyskaniu Zespół ds. Nazewnictwa Obiektów Miejskich nadał bieg całej procedurze.

Z kolei nazwę ,,Mundurowa” zyskała boczna droga wewnętrzna od ul. Reduty na Stradomiu. Pod koniec zeszłego roku jeden z mieszkańców działki, na której znajduje się ulica, wraz z innymi współwłaścicielami wystąpił z inicjatywą nadania jej takiej nazwy. Pozytywnie odniósł się do tego Zespół ds. Nazewnictwa Obiektów Miejskich.

Podjęte przez radnych uchwały w kwestii nowych ulic wejdą w życie dwa tygodnie po ogłoszeniu ich w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj