Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowe połączenie drogowe z autostradą A1 w gminie Rędziny jeszcze w grudniu. To szansa na rozwój terenów pod inwestycje

Facebook Twitter

Zaawansowane są prace przy budowie nowego połączenia drogowego z autostradą A1 w gminie Rędziny. Ten odcinek drogi zapewni m.in. dojazd do mającego powstać w najbliższych latach Jurajskiego Agro Fresh Parku i do drogi wzdłuż autostrady A1. Zakończenie prac planowane jest w grudniu.

Celem jest ożywienie terenów pod inwestycje. mówi wójt Rędzin Paweł Militowski:

Sporo terenów przemysłowych, najbardziej znane to jest Lotnisko Rudniki. W ramach budowy autostrady jest wybudowana droga serwisowa o właściwych parametrach, pozwalających na to, że może poruszać się tam też ruch samochodów ciężarowych. Wyszliśmy z taką inicjatywą, aby wykorzystać część drogi serwisowej i połączyć nowym odcinkiem drogowym. Zaprojektowana droga, blisko 500 m, wchodzi w teren lotniska. Tym samym omija całe tereny gęstej zabudowy Kościelca. Wyprowadzamy ruch i liczymy na to, że ta droga przyczyni się do szybkiego powstawania inwestycji na tym terenie.

W realizacji tej ważnej inwestycji drogowej pomaga dofinansowanie przyznane w tym roku w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Prace ruszyły latem, a wykonawca zadeklarował ukończenie budowy do połowy grudnia. Koszt całości to 975 tys. zł.

Droga obecnie jest już ukończona w wersji przejezdności, zostały prace kosmetyczne, więc na dniach już będzie oddana całkowicie do użytku. Daje możliwość uruchomienia Jurajskiego Agro Fresh Parku w pełnym znaczeniu. Jest to inwestycja, o której dość głośno się mówi już od kilku lat. Liczymy jako samorząd, gmina, mieszkańcy, że ta inwestycja szybko powstanie na naszym terenie. Nowy podmiot, nowe podatki, nowe miejsca pracy. Oczekiwania, zapatrywania nie tylko samorządu, ale też mieszkańców są ogromne w tym zakresie.

Gminna droga lokalna zupełnie nowa, składa się z dwóch pasów ruchu o szerokości 3 metrów każdy oraz poboczy o szerokości 1,5 m. Dodatkowo nowe perspektywiczne skrzyżowanie na przecięciu powstałej drogi z ul. Młyńską, ma być zalążkiem kolejnych inwestycji w tej okolicy.

Tereny sąsiadujące są terenami, które dają niesamowicie duży potencjał. W czerwcu tego roku zmienił się właściciel całego terenu lotniska. Ma bardzo obiecujące plany i perspektywę dla tego terenu. Ta droga, którą teraz budujemy i za chwilę oddamy ją do użytku też będzie służyła nowym inwestycjom. Liczę, że od planów do realizacji nie będzie zbyt długiej drogi i samorząd będzie mógł mieć z tego korzyści namacalne w postaci podatków i rozwijać gminę dalej.

Władze gminne czekają na rozwój terenów gdzie powstała nowa sieć dróg, na pewno dzięki inwestycji staną się atrakcyjniejsze pod względem gospodarczym

– dodaje wójt Rędzin – Paweł Militowski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2022