Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowe połączenia i krótsze podróże koleją w Śląskiem, zapowiada PKP. Zmieniony rozkład od 12 grudnia

Facebook Twitter

Nowe połączenia i krótsze podróże koleją w Śląskiem, zapowiada PKP. Już na dniach bo od 12 grudnia, możemy przyzwyczajać się do nowego rozkładu jazdy. Podróżując pociągiem skorzystamy z nowych połączeń zarówno na lokalnych jak i międzywojewódzkich liniach.

mat.prasowe PKP Intercity

Koleje wprowadzają takie poprawki w rozkładach zwykle na koniec roku.

Od nowego rozkładu jazdy 2021-2022 podróżni skorzystają z nowego połączenia na linii Gliwice – Bytom, podróż zajmie około 20 minut i będzie kursowało 15 par pociągów w dni robocze oraz 12 par pociągów w weekendy. Poprawi się także transport towarów. Dzięki postępowi prac na linii Kędzierzyn-Koźle – Opole pociągi regionalne do Opola, Wrocławia pojadą o około 5-10 minut szybciej.

Mamy zyskać czas jadąc też z naszego województwa na dłuższych trasach

– zapowiada Katarzyna Głowacka z Polskich Linii Kolejowych.

Pociągi dalekobieżne, które jadą z Bielska-Białej do Ustki, Bydgoszczy pojadą o około 15 minut szybciej. Pociąg TLK „Flisak” od nowego rozkładu jazdy połączy Katowice, Łódź, Płock i Gdynię. Kursy będą możliwe dzięki efektom prac na odcinku linii Sierpc Szczutowo w województwie mazowieckim. Te wszystkie zmiany zapewniają środki funduszy unijnych i budżetu państwa.

Nowe połączenia, uruchamiane w regionie połączenia i skorygowane godziny odjazdów w rozkładzie, który wejdzie w życie od 12 grudnia już można znaleźć na stronach przewoźników kolejowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj