Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowe obostrzenia w kraju. Minister zdrowia ogłosił działania rządu w związku z dużą liczbą zachorowań

Facebook Twitter

Testowanie w miejscach pracy, obowiązkowe szczepienia w 3 grupach zawodowych i nauka zdalna przed i po przerwie świątecznej. Minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej właśnie ogłosił działania rządu w związku z dużą liczbą zachorowań i pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa.

fot. fot.Twitter/ Ministerstwo Zdrowia

Jak powiedział Adam Niedzielski:

Sytuacja jest ustabilizowała, te liczby zakażeń są na bardzo zbliżonym poziomie. Scenariusz, kiedy ta liczba będzie się utrzymywała, a nie malała jest poważnym zagrożeniem dla systemu opieki zdrowotnej.

Dlatego przygotowany zostanie projekt ustawy. Na jej mocy, pracodawca będzie miał prawo oczekiwać wyniku testu. Testy będą zagwarantowane za darmo. Drugim elementem są obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowniczych. Od 1 marca wprowadzone zostaną dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych. Kilka dni, które poprzedzają ferie świąteczne, od 20 do 23 grudnia, ale także okres po feriach, do święta Trzech Króli, będzie z nauką zdalną. 10 stycznia będzie powrót do normalnego trybu szkolnego.

Ze względu na niepokojącą sytuację związaną z Covid-19 zdecydowano o podjęciu stanowczych działań. Od 15 grudnia wprowadzone zostają dodatkowe zasady bezpieczeństwa:
Od 15 grudnia zostają wprowadzone limity 30% obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach. Zamknięte będą dyskoteki, kluby. Zwiększenie limitu będzie wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę

-informuje wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2022