Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowe narzędzie ułatwia mieszkańcom zasobów komunalnych wnoszenie opłat

Facebook Twitter

W Częstochowie działa już Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta dla lokatorów miejskich zasobów komunalnych. Dzięki usłudze lokatorzy mogą sprawdzić stan swoich opłat, stawki czy podwyżki czynszów bez wychodzenia z domu i konieczności odwiedzania siedziby ZGM.

fot. ebok.zgm-tbs.czest.pl/E-Bok

Zależy nam bardzo na poprawie komfortu życia naszych mieszkańców, stąd wychodzimy z takimi różnymi inicjatywami. Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta jest to aplikacja, nie dokładnie ta sama, ale podobne aplikacje są stosowane chociażby przez duże firmy sprzedające energię elektryczną czy gaz. My oczywiście w innej skali, ale też chcemy taką aplikację zastosować.

Jak przyznaje prezes Paweł Konieczny, całość jest prosta i intuicyjna, co ma skutecznie ułatwić obsługę i korzystanie z wirtualnych narzędzi. Aby dołączyć do systemu, mieszkaniec musi być posiadaczem profilu zaufanego, a następnie zwrócić się o wydanie identyfikatora i hasła poprzez stronę. Można też to zrobić osobiście w oddziale Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej:

Jest to aplikacja bardzo pomocna mieszkańcom. Jest to przede wszystkim możliwość łatwego, bez wychodzenia z domu, sprawdzenia swoich należności, czy są jakieś zaległości czy ich nie ma, czy jest może nadpłata. Jest to system, który jest stosunkowo prosty w obsłudze, łatwo założyć konto, wejść w system, łatwo jest z tego systemy korzystać. Będzie przypominał najemcy, właścicielowi mieszkania, że jakichś opłat nie dokonał. Będzie przychodziło powiadomienie, że powstają zaległości.

System został stworzony dla wygody, ale także dla bezpieczeństwa mieszkańców i dokonywanych przez nich opłat. Poprzez elektroniczne narzędzie będzie można zapłacić też czynsz:

Chcielibyśmy, żeby jak najwięcej mieszkań w tej system weszło. Spółka zarządza około 17 tys. lokali mieszkalnych – to jest bardzo dużo. Liczymy, że w perspektywie do końca roku, do końca przyszłego roku przynajmniej połowa tych mieszkańców w systemie będzie uczestniczyć i system będzie się rozwijał.

O nowych usługach dla częstochowian w miejskich zasobach mieszkaniowych informował prezes ZGM TBS Paweł Konieczny.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj