Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowe miejsca pracy powstaną w częstochowskiej hucie szkła, budują w strefie centrum logistyczne

Facebook Twitter

Huta szkła Stoelzle Częstochowa ruszyła z budową nowego centrum logistycznego. Nowy budynek powstaje przy ul. Rząsawskiej. Inwestor obiecuje powiększenie liczby etatów.

fot. jankosters_20/ Pixabay

Dokładne liczby nie są jeszcze znane, ale planuje zatrudnienie kilkudziesięciu dodatkowych osób. To szczególnie ważne w mieście w dobie pandemii i rosnącym bezrobociu.

Będzie to budynek o powierzchni powyżej 20 tys. m kw, czyli naprawdę duża kubatura. Zrealizujemy jeszcze w tym roku. Powinien być oddany w połowie roku, mniej więcej w okresie wakacji. Ta inwestycja jest realizowana z firmami tutaj naszymi lokalnymi. To jest inwestycja w powiększeniu naszych mocy produkcyjnych. To będzie kilkadziesiąt miejsc pracy, natomiast dokładnej ilości trudno jeszcze jest nam podać. Na pewno będzie to więcej niż 20

– zapowiadał podczas konferencji prasowej Adam Wołoszyn, prezes zarządu Huty Stolzle Częstochowa. Centrum logistyczne budowane jest w obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która mimo pandemii notuje kolejne inwestycje, również na częstochowskim terenie.

Dla Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rok 2020 jest rokiem, który zamknęliśmy rekordowo, rokiem najlepszym w historii strefy. Częstochowa jest dla nas niezwykle istotnym miejscem. Ten rok pandemii był również rokiem dobrym pod kątem inwestycyjnym – to sześć decyzji, to nakłady inwestycyjne prawie 260 mln

– miniony rok podsumowywał Mateusz Rykała wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj