Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowe kładki dla pieszych przez aleję Wojska Polskiego za kilka miesięcy [FOTO]

Facebook Twitter

Po demontażu kładek dla pieszych w al. Wojska Polskiego, teraz remontowaną DK-91 możemy pokonać pieszo tylko po kilku wyznaczonych przejściach. Słuchacze piszą, że to wprawdzie utwardzone ścieżki, ale przy niepogodzie oznacza to przeprawę w błocie.

Wykonawca jest zobowiązany, aby przejścia były w dobrym stanie, bo muszą pieszym wystarczyć na najbliższe miesiące.

Maciej Hasik: Późną wiosną tego roku według zapewnień wykonawcy budowy nowej, alei Wojska Polskiego w Częstochowie – DK 91, rozpoczną się prace montażowe nowych kładek dla pieszych w miejscach dotąd istniejących. Nowe przeprawy będą posiadały parametry odpowiadające wymogom technicznym 21 wieku oraz budowy kształtu wykończenia. Każda zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i zostanie podświetlona.

Nim tak się stanie, teren budowy pokonujemy przez wytyczone przeprawy ziemne w pięciu miejscach, na wysokości ulic: Mireckiego, Okrzei, Powstańców Śląskich, Stromej i Równoległej.

MZD i rzecznik Maciej Hasik zapewniają, że firma NDI ma ułatwić przejście mieszkańcom, dlatego ścieżki będą utwardzane w razie potrzeby.

Maciej Hasik: Do czasu oddania do użytku sześciu nowych przepraw, które staną w miejscu zdemontowanych, wykonawca prac wyznaczył tymczasowe przejścia po powierzchni placu budowy w pięciu lokalizacjach. Zgodnie z ustaleniami ekipy wykonawcy mają regularnie poprawić stan techniczny tych przejść, dostosowując je do aktualnie panujących warunków na budowie, by w możliwie najwyższym stopniu umożliwiać mieszkańcom południowych dzielnic naszego miasta sprawną przeprawę przez budowę na drugą stronę Alei Wojska Polskiego.

Powiedział nam rzecznik w zarządzie dróg. I jeszcze ważna sprawa: poruszać się tędy można jedynie na drugą stronę al. Wojska Polskiego, ze względów bezpieczeństwa zabronione jest przechodzenie wzdłuż terenu budowy. To obszar pracy ciężkiego sprzętu z głębokimi wykopami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024