Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowe centrum logistyczne Stoelzle ważne z punktu widzenia miasta. Ma wzrosnąć zatrudnienie

Facebook Twitter

Stoelzle Częstochowa otworzyło nowe centrum logistyczne. Ma ponad 20 tys. m2 i jest jest jednocześnie jedną z największych tego typu powierzchni magazynowych w Częstochowie.

To ważna inwestycja również z punktu widzenia władz miasta, bo jeden z największych lokalnie pracodawców zapowiada utworzenie nowych miejsc pracy:

To jest dla nas ogromna inwestycja, ogromny krok naprzód. Pamiętajmy, że to jest pierwszy etap naszej nowej strategii. Teraz mamy inaugurację nowego centrum logistycznego – dzięki temu możemy dostarczać więcej i szybciej do naszych klientów oraz pozyskiwać nowych klientów. W okresie pandemii i dużych problemów z logistyką, to bardzo ważny aspekt. Drugim etapem jest budowa nowej wanny i nowych linii technologicznych, aby być bardziej wydajnymi i ekologicznym. W sumie mamy w tej chwili około 1000 pracowników i myślę, że będziemy mieć powyżej 20 – nie jestem w stanie jeszcze dokładnie podać informacji

– mówi prezes zarządu Artur Wołoszyn. Centrum jest nowoczesne i ekologiczne dzięki zastosowaniu systemu do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Budowa nowego centrum oraz projektowane inwestycje odbywają się na obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Częstochowie.

Firma rozwija się na naszym terenie, składa kolejne wnioski do Zarządu Specjalnej Strefy Ekonomicznej, deklaruje kolejne nakłady inwestycyjne i zatrudnienia kolejnych osób a także podtrzymuje wolę zatrudnienia tych osób, które już tutaj pracują. Już tutaj pracuje ponad 1000 osób i kolejne – w związku z kolejnymi inwestycjami. To na pewno duża radość dla całego regionu, że będą mogli mieć tutaj dobrą i stabilną pracę, mając nadzieję, że to nie koniec, bo firma ma kolejne plany inwestycyjne w mieście

– ocenia Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy. Działalność w strefie ekonomicznej związana jest z dodatkowymi ulgami na realizację inwestycji oraz wzrostem zatrudnienia nawet o kilkadziesiąt osób. Wygrało dobre położenie Częstochowy dla budowy nowego centrum logistycznego.

Jest to największa inwestycja i najbardziej okazała w całej grupie. Częstochowa jest świetnie zlokalizowana, w centrum Wschodniej i Zachodniej Europy, taka dystrybucja pomoże w rozbudowaniu naszej firmy

– dodaje August Grupp – przedstawiciel holdingu, do którego należy firma Stoelzle. Obecnie w częstochowskiej hucie szkła pracuje około 1000 osób.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj