Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowatorska aplikacja do ożywiania murali

Facebook Twitter

Aplikacja MuralART ożywia miejskie murale. Powstała z inicjatywy częstochowskiego Stowarzyszenia Przybij Piątkę, a od kilku dni można się już przekonać jak działa oryginalna forma obcowania ze sztuką uliczną.

Pierwszym przykładem są nowe naścienne malunki, które powstały na tarasach Miejskiej Galerii Sztuki. Mówi autor aplikacji Marcin Puchalski:

Wystarczy ściągnąć aplikację na swojego smartfona i obejrzeć murale przy miejskiej galerii przez „okienko” telefonu. W Częstochowie coraz większą liczbę ścian zdobią murale, dlatego niewykluczone, że zostaną włączone do tego projektu. Jego powstanie zostało sfinansowane dzięki pomocy finansowej Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego.

Wartość pomysłu i nową formę obcowania ze sztuką ocenia Szymon Grzyb, wicedyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. Autor projektu Marcin Puchalski ma nadzieję na współpracę z kolejnymi artystami, którzy stworzyli pozostałe murale zdobiące przestrzeń w mieście.

Aplikacja muralART ma za zadanie „ożywiać” murale w ciekawy i różnorodny sposób. Na pierwszy ogień autorzy wzięli prace Agaty Lankamer oraz Emilii Dudziec. Aplikacja jest cały czas dostępna dla zainteresowanych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj