Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowa tarcza antykryzysowa obejmie pilotów wycieczek i przewodników

Facebook Twitter

Od piątku 23 lipca ruszy kolejna odsłona tarczy antykryzysowej w dobie pandemii. Tym razem rządowy program ma pomóc przedsiębiorcom prowadzącym... sklepiki szkolne, ale też obejmie pilotów wycieczek i przewodników poszkodowanych w czasie zamknięcia dla turystyki.

gov.pl

Będą mogli ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek oraz świadczenie postojowe. Wnioski można składać od 23 lipca elektronicznie. Nowelizacja tarczy antykryzysowej zakłada wsparcie dla przedsiębiorców, którzy w jednostkach oświatowych prowadzą sprzedaż środków na rzecz uczniów, słuchaczy lub wychowanków. Działalność nie była objęta restrykcjami. To ze względu na zamknięcie szkół dotkliwie poczuli skutki lockdownu. Prowadzący sklepiki mogą liczyć na zwolnienie z opłacania składek za listopad, grudzień ubiegłego roku, jak również styczeń, luty, marzec tego roku.

Od piątku tzw. tarcza antykryzysowa obejmie też osoby pracujące w turystyce. Miniony rok był szczególnie trudny dla pilotów wycieczek i przewodników turystycznych, cała branża nie działała i nie było dla nich możliwości zarobkowania w zawodzie.

Z opłacania składek za lipiec, sierpień, wrzesień ubiegłego roku mogą być zwolnieni piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni, którzy świadczą usługi na rzecz muzeów. Wnioski o umorzenie składek będzie można złożyć do końca września. W ramach wszystkich odsłon tarczy antykryzysowej zakład realizował różne formy wsparcia, w tym zwolnienie ze składek na kwotę 15 mld złotych

– informowała rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w regionie – Beata Kopczyńska.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2021