Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowa świetlica dla dzieci ukraińskich. Zaadaptowano i wyposażono dwa pomieszczenia

Facebook Twitter

Przy ul. Koksowej, gdzie schronienie znalazły uchodźczynie z dziećmi stworzono dla najmłodszych specjalnie wyposażoną świetlicę. Pomogli wolontariusze i ukraińskie mieszkanki budynku, który na ich potrzeby udostępniła Huta Liberty Częstochowa. Świetlicę stworzono w dwóch pomieszczeniach.

W zaadaptowanym biurowcu z zakwaterowania z wyżywieniem korzysta aktualnie kilkadziesiąt osób. To efekt współpracy z samorządem.

Wyposażeniem tego budynku zajął się Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta. W pierwszym rzucie przygotowane 100 miejsc dla osób przekwaterowywanych, a pewnie później – w miarę możliwości – będziemy też uruchamiać następne pokoje i następne i miejsca. Będzie to też zależało od dostępności np. łóżek, na które też czekamy z Agencji Rezerw Materiałowych, które chcielibyśmy również uruchamiać. Mam nadzieję, że współpraca przy wyzwaniu, jakim są uchodźcy, będzie przebiegała jak najlepiej

– mówił prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Zaaranżowana świetlica dla dzieci, ma zabawki, miękkie maty dla maluchów, książki po ukraińsku, które dotarły z Lwowa, czy konsole do gry. Firma Liberty Częstochowa użyczyła dawny biurowiec huty bezpłatnie, na razie do końca czerwca. Okazało się to szczególnie pomocne w marcu, gdy dotarła do nas fala uchodźców. Budynek pełni aktualnie funkcję ,,zastępczego domu”.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024