Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowa linia nr 100 w końcu dla mieszkańców Rakowa czy też nie? Słuchaczka pyta, interweniujemy w MPK

Facebook Twitter

Od połowy lipca na terenie Częstochowy kursowanie rozpoczęła nowa linia MPK nr 100. To bezpośrednie połączenie południowych dzielnic z centrum miasta. Miało pomóc w dostępie do komunikacji miejskiej mieszkańcom np. Rakowa w obliczu utrudnień na drogach.

W tej sprawie zwróciła się do nas słuchaczka:

Dzwonię w sprawie połączenia MPK autobusu Raków – Śródmieście, nowa linia. Z przystanków wynika, że ten autobus nie będzie w ogóle przez Raków przejeżdżał. Jest to mylące. 

Częstochowianie z tych rejonów miasta najbardziej odczuli zmiany w kursowaniu autobusów, spowodowane inwestycjami drogowymi. Czy to faktyczne ułatwienie użyteczne dla mieszkańców Rakowa? Pytamy w MPK.

Powołanie linii autobusowej nr 100 miało być zadaniem nie dla jednej dzielnicy, ale dla kilku dzielnic na południu miasta, które najbardziej ucierpiały na zmianach w organizacji komunikacji miejskiej. Jeżeli chodzi o to, czy linia nr 100 się przemieszcza po Rakowie, to momentami wjeżdża na teren administracyjny dzielnicy bądź jedzie na pograniczu. Wiemy, że zacierają się te linie pomiędzy dzielnicami i tak jest na trasie linii nr 100 – przystanek Cmentarz – Raków.

Duża część linii kursuje na linii południe-centrum miasta, w tym nowa linia 100. Wsiadając do autobusów nie unikniemy jednak objazdów. O bardziej precyzyjną informację dla pasażerów, nie tylko mieszkańców Rakowa, prosiliśmy Macieja Hasika, rzecznika MPK.

To ma być rozwiązanie nie dedykowane jednej dzielnicy, ale kompleksowo dla kilku dzielnic, które dzięki linii nr 100 będą miały bezpieczne, komfortowe połączenie komunikacyjne autobusowe do centrum i z powrotem. Nie mniej, pomimo zmian, pozostają w użyciu środki komunikacji miejskiej. Przez Raków i z Rakowa do centrum możemy dostać się za pośrednictwem linii nr 19, 32, 12 i te autobusy z dzielnicy Raków i jej najgłębszych, najstarszych regionów do centrum, mimo że zmienionymi trasami, to jednak dojeżdżają.

Tyle w temacie Maciej Hasik z częstochowskiego MPK. Kolejne tygodnie na naszych drogach nastręczą nam dalszych kłopotów z przemieszczaniem się. Na dobre rozpoczyna się bowiem inwestycja związana z przebudową al. Wojska Polskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj