Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowa kampania dla aktywności. Do szkoły na hulajnodze, rowerze czy na rolkach

Facebook Twitter

Na lekcje do końca roku szkolnego warto dojeżdżać na rolkach, hulajnogach czy rowerach. Zachęca do tego miasto w nowej kampanii zatytułowanej "Aktywna Wiosna". To też rywalizacja konkursowa dla szkół. Z inicjatywy Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, kampania ma wpisywać się w profilaktykę dla zdrowia całych rodzin.

kampania dla aktywności
Fot. Pixabay

Kampania dla aktywności

Celem jest zachęcanie do aktywności fizycznej, a zarazem do ograniczenia korzystania z prywatnych samochodów. Akcja może trafić już nawet do przedszkolaków, ale też dzieci ze szkół podstawowych, a także rodziców uczniów i nauczycieli.

Punktowane są dojazdy do szkół na rowerach, hulajnogach, ale nie elektrycznych, na rolkach, wrotkach, a także z kijkami – w stylu nordic walking. Chodzi oczywiście o dni pracy i nauki. Punkty się podwajają, gdy dzieci przebywają całą odległość z rodzicem/opiekunem także podróżującym eko-środkiem lokomocji. Punkty można zdobywać indywidualnie, ale też klasowo czy w imieniu całej szkoły.

Zdrowa rywalizacja potrwa do końca roku szkolnego

Najaktywniejsi w każdej kategorii zostaną nagrodzeni. Już biorą udział 22 miejskie przedszkola oraz 36 szkół podstawowych. Łącznie to ok. 2 tys. dzieci i 250 nauczycieli i pracowników.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj