Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowa inwestycja na terenie KSSE „Skorki”

Facebook Twitter

Kolejna inwestycja na terenie Strefy Ekonomicznej "Skorki". Częstochowska firma produkująca zdrową żywność chce rozbudować swój zakład, zamierza zainwestować 35 mln złotych.

Rodzinna firma z Częstochowy nową inwestycje chce zakończyć do 2024 roku, prace przy ulicy Ekonomicznej już trwają. Nowy obiekt został zaprojektowany z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i dbałością o środowisko naturalne. Technologia, która zostanie zainstalowana w nowym zakładzie, przeznaczona jest do wytwarzania produktów powstających na bazie świeżych farszów roślinnych. Produkty bazują na patentach uzyskanych przez firmę, co daje im znaczną przewagę konkurencyjną na rynku europejskim.

Motywacją do nowej inwestycji był m.in. wzrost popytu na produkty wegetariańskie – według analiz alternatywy roślinne produkty odzwierzęcych mogą (do 2035 r.) stanowić do 11% światowego rynku białka. Nic więc dziwnego, że firma z taką renomą i pasją tworzenia zdrowej żywności postanawia rozwinąć na szerszą skalę możliwości produkcyjne.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj