Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowa inwestycja kolejowa w Koniecpolu na stacji w centrum miasta. Efekty już za rok

Facebook Twitter

Nowy przystanek kolejowy zyskają pasażerowie PKP w Koniecpolu. Inwestycję koleje zapowiadają jeszcze w tym roku za 1,5 mln złotych. Przetarg został już ogłoszony.

fot. gminakoniecpol.pl/

Pociągi będą za około rok zatrzymywać się już na stacji Koniecpol – Centrum:

Przystanek Koniecpol-Centrum będzie na linii Kielce-Fosowskie, między przystankiem Koniecpol Magdasz a stacją Koniecpol, Dzięki lokalizacji w centrum miasta mieszkańcy zyskają dogodny dostęp do kolei. Nowy peron zostanie wyposażony w wiaty i oświetlenie. Podróżowanie ułatwi nagłośnienie. Osoby o ograniczonej możliwości poruszania się skorzystają z pochylni. Przewidziano też ścieżki naprowadzające z wypukłą fakturą, a dla bezpieczeństwa planowany jest montaż monitoringu.

Jak mówi Katarzyna Głowacka, z zespołu prasowego PKP Polskich Liniach Kolejowych – to element rozbudowy infrastruktury kolejowej i przystanków w rządowym programie zaplanowanym do 2025 roku:

Polskie Linie Kolejowe w ramach programu prowadzą działania już w trzech lokalizacjach. Zgodnie z założonym harmonogramem, w tym roku Polskie Linie Kolejowe planują rozpocząć postępowania przetargowe 56 lokalizacji. W województwie śląskim projekt przystankowy obejmuje na liście podstawowej 17 lokalizacji, na liście rezerwowej ujęto 35 przystanków. Program umożliwi pasażerom dostęp do kolejowej komunikacji wojewódzkiej i między wojewódzkiej.

Prace w Koniecpolu po rozstrzygnięciu pozytywnym przetargu, mają szansę ruszyć jeszcze w tym roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj