Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowa droga rowerowa przy ul. Piłsudskiego

Facebook Twitter

Więcej dróg rowerowych w Częstochowie. Przy nowej ul. Piłsudskiego po przebudowie znalazły się dwa pasy jazdy dla rowerzystów. Zgodnie z ruchem ulicznym poprowadzone zostały jednokierunkowe ścieżki.

Na pewne problemy jak zawsze zwracają uwagę nasi słuchacze:

Dzień dobry. Proszę Państwa, może by się ktoś zajął nowym centrum przesiadkowym na ul. Piłsudskiego, mianowicie chodzi o ścieżkę rowerową od strony wschodniej, od strony hotelu Polonia – wymalowana na jezdni, bez zatoczek, na całej długości ulicy.

Cykliści oceniają wytyczenie dla nich kolejnego pasa jezdni raczej dobrze. Ubolewają, że takiego odcinka zabrakło np. przy przedłużeniu ul. Piłsudskiego, przy ul. Wilsona. Wszyscy powinniśmy pamiętać przy tej okazji o odpowiedniej prędkości, to odcinki gdzie panuje bardzo duży ruch pieszych…

Osobiście jeździłem kiedyś tutaj, ale tak to uważam, że super. Tym bardziej, że są tutaj jednokierunkowe drogi. Nie wiem, czy tam dalej jest dwukierunkowa, chociaż niedawno była remontowana ul. Wilsona, nie pomyślano nawet o tym. Tym bardziej, że dojeżdżając do Jana Pawła II, jadąc tutaj, to po prawej stronie jest trawnik, nic nie ma. (…) 

Pytał w centrum miasta Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj