Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Notorycznie pijana matka i 2-letnia córka pod jej opieką

Facebook Twitter

To kolejny taki przypadek ujawniony przez prokuraturę. Sprawę mieszkanki Hutek pod Częstochową rozpozna wkrótce częstochowski sąd. Akt oskarżenia sporządziła właśnie Prokuratura Okręgowa w naszym mieście. Alarmujący jest fakt, że podobnych sytuacji jest coraz więcej!

Szczegóły sprawy wyjaśnia prokurator Romuald Basiński:

40-letnia mieszkanka została oskarżona o to już dwukrotnie. Samotnie opiekując się 2-letnią córką, wprowadziła się w stan nietrzeźwości i to bardzo znacznie, bo w obu przypadkach było to ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu, powodując jednocześnie stan zagrożenia dla bezpieczeństwa dziecka. Dopiero interwencja osób postronnych spowodowała interwencję policji, zabranie dziecka. Kobieta jest oskarżona o te dwa przestępstwa narażenia dziecka na niebezpieczeństwo. Wcześniej, w ubiegłym roku, została skazana za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości.

Prokuratura będzie wnioskować do sądu o pozbawienie kobiety praw rodzicielskich.

To zachowanie, ta niepoprawność zachowania może w konsekwencji doprowadzić do tragedii. W przypadku, gdyby doszło do prawomocnego skazania za owe przestępstwa, sąd rodzinny może ten element wykorzystać i orzec odebranie dziecka i umieszczenie go w rodzinie zastępczej po to, by chronić życie i zdrowie dziewczynki.

Wyjaśniał prokurator Romuald Basiński, rzecznik Prokuratury w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lipca 2024