Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nośmy maseczki – apeluje rzecznik Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach

Facebook Twitter

262 nowe przypadki zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby w woj śląskim. W całym kraju 4 394 - to niestety kolejny rekord.

Mówi Alina Kucharzewska rzecznik Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach:

Najwięcej zakażeń obecnie jest na północy województwa. Powiat kłobucki, czyli czerwona strefa z zeszłego tygodnia. Również w powiecie częstochowskim i samej Częstochowie wzrosły zachorowania. Tak naprawdę te dane, które dotyczą ostatniej doby, to są dane rozproszone, czy w całym województwie pojawiają się zakażenia. Nawet trudno już mówić dzisiaj o konkretnych ogniskach. 

Nośmy maseczki – apeluje Kucharzewska:

Przede wszystkim apelujemy do mieszkańców o to, aby dbali o swoje zdrowie, o swoje bezpieczeństwo i jednak nie zapominali o tym, że nadal wymagane są maseczki w przestrzeni publicznej.

Jak informuje powiatowy Sanepid przybywa nowych zachorowań w Częstochowie: wczoraj to 34 wykryte przypadki wirusa, w powiecie nowe zakażenia notowane są m.in. w Mykanowie, Rędzinach czy Kłomnicach. We wszystkich miejscowościach przybywa osób na kwarantannie. Tylko w naszym mieście epidemiolodzy wysłali na nią 460 osób.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj