Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Norwid Częstochowa wygrał na wyjeździe. Wrócił na pozycję lidera

Facebook Twitter

Zwycięstwem 3:0 zakończył się sobotni (14.01), wyjazdowy pojedynek siatkarzy Exact Systems Norwid Częstochowa z MKST Astra Nowa Sól w ramach 17. kolejki Tauron I Ligii siatkarskiej.

Foto: Exact Systems Norwid

Błękitno – granatowi pewnie wygrywali poszczególne partie meczu kolejno: do 17, 19 oraz 20 punktów. W ligowej tabeli częstochowianie dzięki temu zwycięstwu wrócili na pozycję lidera, gromadząc do tej pory łącznie 38 oczek z punktem przewagi nad drużynami z Kluczborka oraz Świdnika. W najbliższą sobotę (21.01) powalczą we własnej hali o utrzymanie prowadzenia. Przeciwnikiem Częstochowian będzie zespół AZS AGH Kraków, start spotkania zaplanowano na godzinę 17.00.

Gramy dla Oliviera

Olivier Dłubała to 17-letni sportowiec, który zmaga się z bardzo rzadkim nowotworem złośliwym – mięsakiem z rodziny Ewinga. Obecnie Olivier jest leczony w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Przyjmuje chemię według protokołu oraz dodatkową, bardzo kosztowną chemię celowaną, która nie jest refundowana przez NFZ, ale która zwiększa jego szanse na wyleczenie. Leczenie Oliviera jest bardzo kosztowne, dlatego rodzice chłopca zdecydowali się uruchomić zrzutkę, która pomoże zebrać niezbędne pieniądze. Klub Sportowy Norwid Częstochowa pragnie wesprzeć rodzinę Oliviera w tej trudnej walce i sobotni mecz dedykuje właśnie Jemu. 100% dochodu ze sprzedaży biletów podczas meczu z AZS AGH Kraków zostanie przekazane na leczenie Oliviera.

Niezwykle cieszymy się, że coraz więcej kibiców przychodzi na nasze mecze. Chcemy cieszyć Państwa oczy wspaniałym sportowym widowiskiem, ale mamy także poczucie, że wspólnie możemy zrobić wiele dobrego. Zachęcam do przyjścia na mecz w najbliższą sobotę 21.01 i wsparcia naszej zbiórki. Grajmy razem dla Oliviera!

– mówi Krzysztof Wachowiak, prezes Klubu Sportowego Norwid Częstochowa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lutego 2023