Norwid Częstochowa zwycięża w pierwszym meczu ćwierćfinału „play-off” [FOTO]

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym fazy "play - off" siatkarskiej Tauron 1 Ligi mężczyzn drużyna Exact Systems Norwid Częstochowa wygrała na własnym parkiecie z ekipą PZL Leonardo Avia Świdnik 3:0, w setach do 13, 19, 13. W rywalizacji do 2 zwycięstw nasza drużyna objęła prowadzenie 1:0. MVP spotkania wybrany został Tomasz Kowalski.

Norwid Częstochowa przystąpił do tego spotkania w roli faworyta. W obu meczach fazy zasadniczej pomiędzy drużynami z Częstochowy i Świdnika triumfowała nasza drużyna. Na Lubelszczyźnie podopieczni trenera Leszka Hudziaka zwyciężyli 3:2, w rewanżu w Hali Częstochowa lepszy był ponownie Norwid, który wygrał bez straty seta. Przypomnijmy, że nasi siatkarze zakończyli fazę zasadniczą na 2 miejscu, ekipa ze Świdnika zajęła w rozgrywkach 7 pozycję.

Pierwszy set był wyrównany do stanu 5:5. Potem w pole zagrywki wszedł Daniel Popiela i pozostał tam do stanu 12:5. Przy stanie 9:5 trener Avii poprosił o pierwszy czas dla swojej drużyny. Niewiele to pomogło, bo Norwid powiększał przewagę, na drugą przerwę szkoleniowiec gości zdecydował się przy stanie 14:6. Częstochowianie w pierwszej partii bardzo dobrze zagrywali, czym sprawiali spore problemy siatkarzom Avii. Pierwszy set, wygrany przez Norwida do 13 zakończył asem serwisowym Krzysztof Gibek.

Druga partia meczu była dłużej wyrównana, Norwid objął dwupunktowe prowadzenie przy stanie 9:7. Przy wyniku 11:9 nastąpiła najdłuższa chyba w tym meczu wymiana, którą zdobyciem punktu na 12:9 zakończył Norwid, a trener Avii poprosił o pierwszą przerwę w drugim secie. Siatkarze ze Świdnika potrafili raz na jakiś czas przeprowadzić ładną akcję, zdobyć punkt atakiem z drugiej linii. Niestety ich największym problemem była zagrywka i mnóstwo błędów w tym elemencie. W połowie seta częstochowianie objęli 5-6 punktowe prowadzenie i utrzymali je do końca tej partii, którą zwyciężyli do 19.

Trzeci set to ponowna deklasacja rywali w wykonaniu podopiecznych Leszka Hudzika. Norwid objął prowadzenie 5:0, głównie dzięki bardzo dobrej zagrywce Gibka. Potem gospodarze stopniowo powiększyli przewagę do 7 punktów. Przy stanie 18:11 w polu zagrywki stanął kapitan drużyny Rafał Sobański. Dzięki jego trudnej zagrywce Norwid doprowadził do stanu 23:11. Po chwili było już po wszystkim i Norwid wygrał seta ponownie do 13.

Zwycięstwo naszej drużyny przez moment nie było zagrożone i wydaje się pewne, że rywalizacja między Norwidem Częstochowa i Avią Świdnik zakończy się na 2 spotkaniach. Mecz w Świdniku odbędzie się w niedzielę (23.04).