Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Norwid Częstochowa: ”Zespół zbudowany, oczekiwania rosną, ale wcale nie jest łatwo być w PlusLidze”

Facebook Twitter

"Nie jest łatwo być w PlusLidze", mówi dyr. Klubu Sportowego Norwid Częstochowa, przed nowym siatkarskim sezonem. Tymczasem udało się zbudować nowy skład częstochowskiej drużyny, pozyskać nowego trenera i odbudować zainteresowanie kibiców. Świadczy o tym frekwencja na trybunach za miniony sezon.

Norwid Częstochowa

Norwid Częstochowa

Łukasz Żygadło: Zajęliśmy siódme miejsce pod względem frekwencji. Oglądalność Polskiej Ligi Siatkówki wzrosła i to dzięki właśnie Częstochowie i to było podkreślone na spotkaniu prezesów PlusLigi. Widzę, że wszyscy, którzy przyjeżdżają do Częstochowy i patrzą na miejsce, warunki, widzą wielki potencjał. Ja ze swojego punktu widzenia grałem w 18 klubach na kilku kontynentach. Rzadko się spotyka takie możliwości, więc szkoda ich nie wykorzystać.

Podsumowuje dyr. KS Norwid Łukasz Żygadło. Udało się pozyskać grono nowych zawodników. W barwach Norwida od września zagrają m.in.: Bartosz Makoś, Bartłomiej Lipiński, libero Mateusz Masłowski, Daniel Popiela czy Patrik Indra. Zespół poprowadzi Brazylijczyk – Cezar Douglas Silva.

Łukasz Żygadło: Operacja budowania zespołu nie była łatwa, chcieliśmy zrobić krok do przodu i tak naprawdę z perspektywy czasu widzę, że nie jest łatwo przekonać zawodników, którzy mają ambicje grania w reprezentacjach do tego, aby przyszły w nowe miejsce do byłego już beniaminka. Więc dużo pracy trzeba było włożyć w to, żeby przekonać tych zawodników, pokazać im perspektywy rozwoju, bo to dla nich jest bardzo ważne, a z drugiej strony widzimy w naszych kibicach chęć dopingowania mocniejszego zespołu.

Pierwszy mecz za ponad 2 miesiące – Norwid Częstochowa spotka się 14 września ze Ślepskiem Suwałki. Przed siatkarzami wyzwanie i rosnące oczekiwania związane z występami byłego beniaminka w nowym sezonie w najwyższej klasie rozgrywek:

Łukasz Żygadło: To nie jest łatwe zadanie być w PlusLidze. Jest to pewien fenomen, że klub ze szkoły średniej z liceum awansował do PlusLigi. Klub, który ma, można powiedzieć swoją klasę sportową o profilu siatkarskim, który rozwija akademię. Czyli mamy całą piramidę szkoleniową z tą wisienką na torcie w postaci PlusLigi, można śmiało już mówić, że jednej z najlepszych, jak i najlepszej ligi siatkarskiej na świecie.

Powiedział nam dyr. KS Norwid – Łukasz Żygadło.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024