Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nordic walking i biegi nad zalewem w Blachowni. Warto wcześniej zapewnić sobie miejsce startowe

Facebook Twitter

Nordic walking, biegi i rekreacja w plenerze. Aktywnie spędzimy w Blachowni 4 czerwca. Tego dnia plenerowa impreza, którą polecamy razem z częstochowskimi miłośnikami chodzenia z kijkami.

fot. Pixabay

W tym sezonie to pierwsze tego typu zaproszenie do aktywności w zielonych zakątkach podczęstochowskiej gminy.

Michał Zarębski: Mamy dwa dystanse – 5 i 10 km, zarówno dla biegaczy i nordicowców. Wytyczamy trasę dla nordic-walking 2,5 km, gdzie będą sędziowie, będzie miękko i będzie można śmiało chodzić, nie będzie tam asfaltu, natomiast będzie to trasa stricte nordicowa, więc każdy ukończy nasze zawody. Biegacze i nordicowcy mają dwie różne pętle, urokliwe turystycznie, bo tereny koło zalewu są przepiękne. Zawody 4 czerwca, o godz. 10:00.

Trasa sprawdzi się i dla zaawansowanych zawodników, ale i dla rodzin

– zapewnia Michał Zarębski. Start przewidziano w rejonie lokalnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, potem trasa poprowadzi nad blachowiańskim stawem. To wydarzenia w najbliższą sobotę, warto się zgłosić i zapewnić sobie miejsce na starcie:

Michał Zarębski: Startujemy oczywiście na stadionie OSiRu w Blachowni. Tam zapisy, tam start, na początku sportowo, stadionowo, a potem będzie turystycznie leśnie. Można sobie bezpośrednio wejść na stronę www.timekeeper.pl, zjeżdżamy na datę 4 czerwca AKTYWNIE W BLACHOWNI #botakjestlepiej, tam mamy zapisy

– zapraszał do aktywności w Blachowni Michał Zarębski.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj