StartKultura

Noc Kultury Niezależnej w Częstochowie w najbliższy weekend

Organizatorzy polecają jednocześnie instalacje artystyczne oraz prezentacje filmowe. Początek wydarzenia w sobotę (22.08.) o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

BURNIN’ HEARTS to band rodem z Mazowsza. Grają dynamiczne rockabilly.W swoim repertuarze, oprócz numerów autorskich, mają utwory takich tuzów sceny, jak Elvis Presley, Gene Vincent, Eddie Cochran, Carl Perkins, Stray Cats czy Head Cat. W skład zespołu wchodzą muzycy od wielu lat związani z polską sceną rockabillową, rock and rollową i bluesową. Od 2012 roku Burnin’ Hearts nieustannie koncertuja. Zagrali na takich festiwalach jak Bulwar Fest w Bydgoszczy, XX i XXI Blues Express w Poznaniu, VIII i X Polish Boogie Festival w Człuchowie,Suwałki Blues Festival 2014 oraz Malkov Rumble Rockabilly Party 2012 w Czechach . Na swoim koncie zespół ma wydaną własnym sumptem EP-kę „Hard Strike Rockabilly”. W lutym 2014 wydał debiutancką płytę ” Rockabilly Life”, na której znalazł się autorski materiał. W maju 2015 roku ukazała się kolejna EP-ka pt. „Rusty Tunes”.

Johnny Williams: Głębokie korzenie rockandrolla w stylu old school country podlane wybitnie garażowym brzmieniem. Hank i Cash wracają w nowym wcieleniu …

Trio The Harpagans powstało w wiosną 2012 roku, biorąc sobie za cel niesienie rock and rolla w świat. Inspirujemy się muzyką lat 50. i 60. W warstwie tekstowej uprawiamy szeroko rozumiany prymitywizm literacki. Nasze przesłanie opiera się głównie na idealizacji własnego wyglądu i intelektu. Gramy głównie w lokalnych klubach. Na swoim koncie mamy występ na Blues Festiwalu w Rybniku i na 33 Rawa Blues Festiwal.

SANTA BARBARA – najnowszy projekt braci Pospieszalskich drugiego pokolenia. Połączenie syntetycznych brzmień z akustyczną perkusją oraz męskimi wokalami. Skład zespołu tworzą Łukasz, Marek, Szczepan i Nikodem Pospieszalscy. Na co dzień poruszający się na przeróżnym gruncie muzycznym, od szeroko pojętej muzyki rozrywkowej, elektronicznej, klasycznej, poprzez muzykę ludową, aż do awangardowej improwizacji. Tutaj starają się połączyć wszystkie te elementy w jedną spójną całość.

Zostaw komentarz