Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Noc Bibliotek w pedagogicznej bibliotece WOM w Częstochowie

Facebook Twitter

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiej Placówki Doskonalenia Nauczycieli WOM zaprasza 1 października na ósmą edycję Nocy Bibliotek. Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem: „To się musi powieść”.

O tym co jest ideą wydarzenia opowiada na naszej antenie Renata Lipniewska, wicedyrektor RODN WOM w Częstochowie:

Renata Lipniewska: Celem przedsięwzięcia jest szeroka rozumiana promocja bibliotek, przede wszystkim bibliotek lokalnych, zapoznania się z jej ofertą, biblioteka jako miejsce kultury, poznania różnorodnych zasobów bibliotek i szeroką ofertę tych placówek, ofertę informacyjno-edukacyjną. W przypadku biblioteki pedagogicznej skupiamy się także na szeroko rozumianej promocji i edukacji czytelniczej, w tym edukacji czytelniczej z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych.

W ramach akcji Nocy Bibliotek zaplanowano wiele atrakcji.

Renata Lipniewska: Proponujemy zabawy i quizy interaktywne na podstawie wybranych tekstów literackich. Proponujemy również zajęcia „3D, którego nie znałeś. Poznaj świat trójwymiaru i sztuczki twórców filmów”. W ten wieczór proponujemy również zajęcia z wykorzystaniem tabletów. Przygotowaliśmy również naukę pisania gęsim piórem. Są to zajęcia pod nazwą „W dawnym skryptorium”. Na zakończenie odbędzie się nocne zwiedzanie biblioteki, zwiedzanie z latarkami i co więcej – nie powiem, bo to będzie miała atrakcja.

Więcej szczegółów na stronie www.womczest.edu.pl.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024