Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Niższy czynsz za wynajem lokali handlowych. Tak władze miasta chcą pomóc przedsiębiorcom

Facebook Twitter

Nowe ułatwienia dla przedsiębiorców proponują władze Częstochowy. Tym razem Prezydent Miasta chce obniżyć czynsze za wynajem lokali z zasobów miejskich. Takie bonifikaty, jak przekonuje prezydent Matyjaszczyk, miałyby dotyczyć nie tylko nowych przedsiębiorców.

Działania, jakie proponuje miasto mogłyby także poprawić sytuację firm już działających na częstochowskim rynku:

Uchwała zakłada między innymi, żeby dla nowo rozpoczynających działalność gospodarczą zastosować referencyjną stawkę czynszu w lokalu i byłoby to trzy złote. Nie dotyczyłoby to ścisłego centrum w sensie Alei, ale już w tej drugiej i trzeciej strefie można by takie preferencje zastosować. Mowa jest również w tej uchwale, aby ci, którzy mają przynajmniej 10-procentowe spadki dochodów mogli się ubiegać o czasowe obniżki czynszu.

Pomysł rozważą teraz radni. Władze Częstochowy przygotowały projekt uchwały, który po konsultacjach trafi na sesję. To kolejny element programu zachęt dla osób otwierających firmy w Częstochowie. Pomoc ma jednak dotyczyć także przedsiębiorstw już działających, które notują duży spadek obrotów.

W przypadku trudności z dostępem do lokalu związanym z długotrwałym remontem czy to drogi,czy kamienicy, w którym ten lokal się znajduje też byłaby możliwość skorzystania z ulg. Chcemy wyjść naprzeciw potrzebom częstochowskich przedsiębiorców, by nie rozważali zamykania swojej działalności i oddawania tych lokali miastu, ale by w oparciu o te nasze propozycje próbowali wdrożyć jakiś system naprawczy.

– powiedział Radiu Jura Prezydent Miasta Krzysztof Matyjaszczyk. Projekt musi ocenić jeszcze Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Później dopiero trafi pod obrady Rady Miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj