Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Niezbyt wiele spraw, ale akcja trwa – jak co roku. „Pogódźmy się na święta” – zachęcają mediatorzy

Facebook Twitter

Jak co roku warto pogodzić się na święta, zażegnać sąsiedzkie spory, albo dojść do porozumienia z domownikami czy dalszą rodziną. "Jest zainteresowanie akcją, ale spraw nie ma zbyt wiele" - ocenia częstochowska mediator Mariola Pawłowska-Rak.

fot. jackmac34 / pixabay.com

Kampania „Pogódźmy się na święta” inicjowana w całym kraju, powtarzana jest zawsze przed końcem roku:

Mariola Pawłowska-Rak: „Pogódźmy się na święta” to taka akcja społeczna, która ściśle wiąże się z Bożym Narodzeniem. Chcemy aby każdy w zgodzie, z uśmiechem na twarzy mógł zasiąść do tego pięknego, magicznego dnia jakim jest wigilia. Abyśmy mogli do siebie zwrócić się z uśmiechem i życzliwością, a to co gdzieś, w którymś momencie poróżniło – aby sobie to wyjaśnić. Jeśli nie potrafimy sami, zróbmy to z pomocą mediatora.

Mediatorzy zachęcają do kontaktu i polubownego rozwiązania konfliktów. W ostatnim czasie najczęściej są to sprawy okołorozwodowe, a spory między byłymi małżonkami często dotyczą trudnych spraw, jak opieka nad dziećmi. Mimo to często udaje się wypracować kompromisy…

Mariola Pawłowska-Rak: Prowadząc, miałam pełnomocników po obu stronach wraz ze stronami w postępowaniu mediacyjnym i chylę czoła, bo w dużej mierze przyczynili się do tego aby doszło do porozumienia. Także, nie tylko ta arena mediacyjna, powoduje, że musimy się kłócić i iść do sądu, ale też to miejsce jest właśnie tym, w którym możemy się pogodzić.

– dodaje Mariola Pawłowska-Rak, częstochowska mediator. Pogodzeniu zwaśnionych stron czasem sprzyja właśnie okres świąteczny:

Mariola Pawłowska-Rak: My – mediatorzy – włączyliśmy się w akcję „Pogódźmy się na święta”. Akcja jest związana ściśle z tym okresem świąt. My – mediatorzy, do 31 grudnia jesteśmy do dyspozycji mieszkańców i chcemy aby mieszkańcy, którzy potrzebują pomocy w pogodzeniu się, mogli skorzystać za darmo z naszych usług. Można kontaktować się ze mną, jako koordynatora akcji pod numer 512 439 009.

– jak dodaje nasza rozmówczyni, część spraw już została załatwiona, w innych przypadkach strony mają umówione terminy. Warto w Nowy Rok wejść bez konfliktów i nieporozumień, zachęcają mediatorzy.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023