Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Niewielkie opóźnienie przy budowie nowych miejskich mieszkań na Rakowie. Mają być gotowe do końca sierpnia

Facebook Twitter

Samorząd włącza się w budowlany bum ostatnich miesięcy. Nowe mieszkania powstają w dzielnicy Raków, kolejne miasto planuje na Groszu, a następny blok chce wznieść przy Krakowskiej.

fot. Wokandapix / pixabay.com

Aktualnie trwająca budowa bloku komunalnego przy ul. Syrokomli wkracza w ostatni etap. Będzie jednak niewielkie opóźnienie tej inwestycji, przyznaje naczelnik Michał Konieczny.

Przyczyny opóźnień czy też nieterminowości ze strony wykonawców jest wiele i czasami są to bardzo racjonalne i obiektywne przyczyny, i musimy na to reagować w taki sposób, że po prostu się zgadzamy na przesunięcia tych terminów. Najpierw sytuacja pandemiczna, teraz geopolityczna jest, jaka jest i nie jest naszą wolą, żeby karać wykonawców za coś, czemu nie są winni. Termin – zakończenie robót budowlanych – tej inwestycji, budynku na Syrokomli nie jest zagrożony. Jest to koniec sierpnia tego roku.

Przed wzrostem cen materiałów budowlanych inwestycję planowano zakończyć w czerwcu. Teraz wykonawca przedsięwzięcia zapewnia, że sfinalizuje prace do końca wakacji:

Trwają wszystkie prace instalacyjne, także wokół budynku, roboty zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Zawsze to końcowe zagospodarowanie terenu zostawiamy na sam koniec, wtedy są siane trawniki, dojazdy, parkingi. To jest końcówka tak naprawdę. Chodzi o to, żeby się w momencie, kiedy pracuje ciężki sprzęt, wszystko nie zniszczyło pracą ciężkiego sprzętu – dźwigi dojeżdżają, wielkie dostawy ciężkich maszyn i urządzeń do budynku.

Jak dodaje Michał Konieczny – naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta, blok komunalny ukończony jest w 75%. W sprawie kolejnych inwestycji w budownictwo mieszkaniowe, magistrat jest na etapie rozstrzygania przetargów.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj