Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. To jest główna przyczyna wypadków z udziałem pieszych na śląskich drogach [WIDEO]

Facebook Twitter

Policja - ku przestrodze - publikuje swoje dane. Od początku roku na trasach naszego województwa doszło już do 38 wypadków z udziałem pieszych, w których rannych zostało 39 osób. Policja opublikowała nagranie z potrącenia na przejściu 43-letniego mężczyzny i przypomina kierowcom: bądźcie ostrożni w rejonie pasów, szczególnie przy takie pogodzie jak dzisiejsza.

Narkotyki w Myszkowie
fot. czestochowa.policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło na ul. Wojewódzkiej w Katowicach. Skręcający w lewo z ul. Damrota w ul. Wojewódzką kierowca chevroleta potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych na zielonym świetle 43-letniego mężczyznę. Pieszy z obrażeniami głowy i ręki przewieziony został do szpitala. Wykonujący czynności na miejscu zdarzenia drogowego policjanci zatrzymali 47-letniemu mieszkańcowi powiatu bielskiego prawo jazdy, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci KMP w Katowicach.

Od początku roku na drogach naszego województwa doszło już do 38 wypadków z udziałem pieszych, w których 39 osób zostało rannych. Piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi niestety na przejściach dla pieszych. Aby ograniczyć ilość niebezpiecznych sytuacji drogowych, warto dla własnego bezpieczeństwa upewnić się, że możemy przejść na drugą stronę jezdni, a dodatkowo zaopatrzyć się w elementy odblaskowe, które znacząco poprawiają widoczność na drodze.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2023