Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Nieodśnieżone chodniki, problem z przejściem, jest ślisko i niebezpiecznie”, pisze do nas słuchaczka

Facebook Twitter

Nieodśnieżone chodniki, problem z przejściem także w rejonie miejskich przystanków, jest ślisko i niebezpiecznie. Zwłaszcza osoby starsze mają problem z poruszaniem się po centrum miasta. Tak sytuację w rejonie ulicy Waszyngtona, Kopernika i Wolności opisuje do nas w mailu pani Karolina, nasza słuchaczka.

fot. Pixabay

Temat od razu kierujemy do Miejskiego Zarządu Dróg:

Maciej Hasik: Jeśli chodnik przylega bezpośrednio do posesji, przy której wjedzie, to obowiązek odśnieżania chodnika ciąży na prywatnym zarządcy tego budynku, przy którym chodnik jest. Jeśli się z tego obowiązku nie wywiązuje, wówczas powinniśmy poinformować straż miejską, a ona może albo pouczyć albo ukarać osobę, która o to nie zadba. Jeśli zaś chodnik jest oddzielony od posesji pasem zieleni, to wówczas taki chodnik jest w gestii utrzymania służb miejskich.

Jak zaznacza Maciej Hasik, w zdecydowanej większości w Częstochowie to nie służby miejskie, a zarządcy przyległych posesji są odpowiedzialni za odśnieżanie chodników. Śnieg , jak czytamy w mailu od p. Karoliny, „ciągle zalega też w rejonie miejskich przystanków”. Odpowiedzialne za ich odśnieżanie jest Centrum Usług Komunalnych. Łukasz Kot, informuje jednak, że wszystko jest pod kontrolą:

Łukasz Kot: Opady śniegu nie występują od kilku dni, więc raczej nie ma z tym problemu. Oczywiście teraz jest odwilż i zbiera się lód i z tym też walczymy, natomiast śnieg przestał padać w niedzielę, więc nie ma problemu ze śniegiem w rejonie przystanków

– tłumaczy Łukasz Kot z CUK. Czekamy na wasze komentarze i kolejne zgłoszenia. Piszcie/dzwońcie do nas w każdej sprawie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj