Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Niedzielny (18.04.) zlot częstochowskich motocyklistów – w zmienionej formule, znamy szczegóły

Facebook Twitter

Po tym jak w minioną niedzielę 10 tys. motocyklistów przyjechało na Jasną Górę, wiadomo już, że nie będzie drugiego kwietniowego zlotu. Organizowany jest co roku przez Stowarzyszenie "Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy". Zarząd stowarzyszenia podjął decyzję o kameralnym przebiegu wydarzenia.

Tym razem odbędzie się msza w ich intencji, ale motocykle nie wjadą na jasnogórskie błonia:

Epidemia oczywiście jest podstawowym argumentem, dla którego zmieniamy formułę tegorocznego zjazdu. Współpracując z Ojcami Paulinami, policją częstochowską doszliśmy do wniosku, że jednak tę formułę ustawimy nieco inaczej i nie chcielibyśmy tracić terminu tego kwietniowego spotkania. Ono odbędzie się w sposób zdalny, o godz. 11:00, 18 kwietnia w Kaplicy Matki Bożej odprawiana będzie Msza Święta.

Jak podkreśla sekretarz stowarzyszenia Janusz Jadczyk, zachowany zostanie reżim sanitarny, na teren Jasnej Góry może wejść do wnętrza kaplicy tylko 50 osób. Tym razem inicjatorzy zjazdu apelują o duchowe włączenie się do wydarzenia zainteresowane osoby:

Nie będzie parady, nie będzie przejazdu uroczystego i prosimy też o to, jeżeli będą nas słuchać motocykliści, żeby nie gromadzić się z motocyklami pod klasztorem, na błoniach. Nie będzie tam wjazdu, nie będzie transmisji telewizyjnej na telebimie pod szczytem. Natomiast zapraszamy w tej ilości, która może wejść do klasztoru, czyli około 200 osób – 50 do wewnątrz, 150 na dziedziniec. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się na normalnym zjeździe, z paradą, z uroczystością.

Mimo ponad 80-letniej tradycji ruchu motocyklowego w mieście, uczestnicy tłumnie przyjadą być może za rok

– dodaje Janusz Jadczyk, ze Stowarzyszenia „Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy”.

Kochani Motocykliści i Motocyklistki !
Wspólnie z Klasztorem Ojców Paulinów podjęliśmy decyzję (po konsultacji z Policją w Częstochowie) o nieorganizowaniu Motocyklowego Zjazdu Gwiaździstego do Częstochowy w dotychczasowej formie – czyli spotkania motocyklistów na Jasnogórskich Błoniach.

Tego dnia, 18 kwietnia 2021r. o godz. 11.oo w Kaplicy Matki Bożej odprawiona zostanie Msza Święta w intencji wszystkich motocyklistów – transmisja telewizyjna Mszy Św. – dostępna w TVP.

Ważne informacje:
zachowany zostanie reżim sanitarny, na teren Jasnej Góry może wejść: 50 osób do wnętrza, 150 osób na dziedziniec, nie będzie transmisji Mszy Św. na telebimie na błoniach i nie będzie możliwości wjazdu na błonia motocyklami !

Prosimy Was drodzy Motocykliści i Motocyklistki, gdziekolwiek tego dnia będziecie, o duchowe włączenie się do naszej intencji modlitewnej, związanej z ponad 80-letnią tradycją ruchu motocyklowego Częstochowy.

Życzymy wszystkim zdrowia, chęci do działania, pięknych motocyklowych podróży i spotkania na kolejnym Motocyklowym Zjeździe Gwiaździstym do Częstochowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj