Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Niebezpieczny przedłużony weekend: 2 wypadki, 21 kolizji i cała masa innych przewinień

Facebook Twitter

W miniony przedłużony weekend na drogach miasta i powiatu doszło do 21 kolizji oraz do 2 wypadków z udziałem pieszego. Policja ponawia swoje apele o rozwagę, niestety znów nie brakowało nieodpowiedzialnych zachowań i co za tym idzie groźnych sytuacji na drodze.

Zawinili nie tylko kierujący:

Sabina Chyra-Giereś: 5 stycznia przy alei 11 Listopada w Częstochowie kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa 60-letniej kobiecie znajdującej się na przejściu dla pieszych, doprowadzając do zderzenia. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Do kolejnego wypadku doszło 8 stycznia na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Szajnowicza-Iwanowa. Wstępne ustalenia wskazują, że 32-latek wtargnął na przejście dla pieszych wprost przed nadjeżdżający pojazd. Kierujący nie miał możliwości wykonania żadnego manewru, by uniknąć zderzenia. 32-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Pieszy miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Jak informuje rzecznik częstochowskiej policji, brawury było więcej, a za brak rozsądku posypały się mandaty. Kolejni kierowcy stracili też prawo jazdy:

Sabina Chyra-Giereś: Policjanci z częstochowskiej drogówki w tych dniach ujawnili 180 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym, z czego 114 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości, a 2 kierujących straciło swoje prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości o powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci ujawnili również 4 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pojazdów nie posiadając do tego uprawnień oraz 4 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę w stanie po spożyciu alkoholu

– miniony weekend podsumowała dla nas podkom. Sabina Chyra-Giereś.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024