Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Niebezpieczne zdarzenia na przejazdach kolejowych w Myszkowie. Policjanci apelują o ostrożność!

Facebook Twitter

O włos od tragedii. Myszkowscy policjanci odnotowali w ostatnich dniach 5 bardzo niebezpiecznych zdarzeń na szlaku kolejowym w powiecie myszkowskim. O wielkim szczęściu może mówić każdy, kto był jego uczestnikiem, bo na szczęście nie doszło do tragedii.

Policjanci apelują o ostrożność szczególnie w rejonie przejazdów kolejowych. To właśnie w tych miejscach odnotowano trzy bardzo niebezpieczne manewry nieodpowiedzialnych kierowców. 6 stycznia na przejeździe kolejowym w Myszkowie przy ulicy Partyzantów kierowca mini one nie zastosował się do sygnalizatora świetlnego i wjechał na torowisko w momencie opuszczania rogatek. To uniemożliwiło mu dalszą jazdę i zatrzymał pojazd na przejeździe kolejowym, którym akurat w tym momencie przejechał pociąg. Podobne zdarzenie odnotowano dwa dni później. Tym razem na przejeździe kolejowym w Żarkach Letnisku kierujący nieustalonym dotąd pojazdem zachował się identycznie. Wjechał na torowisko pomimo, że sygnalizator zabraniał mu tego i w konsekwencji utknął między rogatkami. On też może mówić o wielkim szczęściu, bo tuż za nim przejechał pociąg. Inny kierowca wjechał na torowisko pomimo opuszczających się rogatek i nie bacząc na nic, przejechał sobie przez przejazd niszcząc rogatkę jak gdyby nigdy nic. Każdą z tych spraw, już zajmują się myszkowscy śledczy.

Należy pamiętać, że na drodze dojazdowej do każdego z tych miejsc, ustawione są znaki drogowe, które zawczasu ostrzegają uczestników ruchu o przejeździe kolejowo-drogowym. Na samym przejeździe również znajdują się odpowiednie znaki ostrzegawcze lub znaki zakazu np. znak „STOP”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021