Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nie żyje papież-emeryt Benedykt XVI. Trzykrotnie odwiedzał Jasną Górę

Facebook Twitter

W sobotę rano (31.12) zmarł emerytowany Papież, Benedykt XVI. Na Jasnej Górze na wiadomość o śmierci papieża seniora Benedykta XVI zabiły dzwony. Jako papież 26 maja 2006 roku na szczycie jasnogórskim, dla ok. 400 tysięcznej rzeszy wiernych, celebrował nabożeństwo majowe.

fot. facebook.com/JasnaGoraNews

Był tu też jako kardynał:

O. Samuel Pacholski: Dwa razy bywał tutaj jako kardynał wraz z innymi przedstawicielami episkopatu Niemiec we wrześniu 1980 roku, potem w maju 2002 roku po święceniach biskupich śp. Arcybiskupa Zimowskiego i wreszcie jako następca Św. Piotra także w maju 2006 roku, wówczas dokładnie w Dzień Matki, 26 maja przywiózł ze sobą Różę św. Pawła VI, której tamten papież nie mógł przywieźć na milenium, bo jak wiemy, nie został wpuszczony przez władze PRL do Polski.

Jak przypomina o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry- to niezwykłe wotum umieszczono w nastawie ołtarza Cudownego Obrazu Matki Bożej, w pobliżu złotej róży przekazanej przez Jana Pawła II.

Papież Benedykt XVI miał 95 lat. Pogrzebowa msza św. będzie koncelebrowana 5 stycznia na Placu św. Piotra o godz. 9:30. Przewodniczyć jej będzie papież Franciszek. W poniedziałek ciało zmarłego papieża zostało wystawione w Bazylice Watykańskiej.

Źródło: własne, Biuro Prasowe JG,

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023