Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rescue Team apeluje o pomoc

Facebook Twitter

Nie ustają działania w celu zapewnienia środków ochronnych dla częstochowskich szpitali, przychodni i częstochowskiego pogotowia. Kolejną grupą, która prowadzi zbiórkę jest Sztab Ratownictwa i Łączności Rescue Team. Grupa znana jest z organizowania kursów i szkoleń m.in. z pierwszej pomocy.

Teraz mocno włącza się w walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa:

Tego sprzętu jeszcze trochę jest, ale niestety to kwestia czasu kiedy zacznie go brakować, bo przypadków i podejrzeń jest coraz więcej. To będzie sprzęt dedykowany dla szpitali i pogotowia ratunkowego. Najważniejsze rzeczy teraz to maseczki jednorazowe i kombinezony. My taki kombinezon musimy zawsze zakładać kiedy jedziemy do osoby z podejrzeniem zarażenia się koronawirusem.

– informuje Piotr Jakubowski z Rescue Team. Pilnie potrzebne są też okulary ochronne, przyłbice, gogle, płyny do dezynfekcji, prześcieradła jednorazowe. Odbiór wszystkich rzeczy ustalany jest telefonicznie:

My po ten sprzęt przyjeżdżamy i od razu go zawozimy, tam gdzie ten sprzęt jest liczony i rozdysponowywany na konkretne placówki. Prosimy o kontakt z nami pod numerem telefonu 794-484-999, my pod tym numerem telefonu cały czas jesteśmy, można umówić odbiór i przekazanie tych środków ochrony indywidualnej i preparatów, które możemy pozyskać.

Warto zapisać ten numer 794-484-999. Sztab Ratownictwa i Łączności Rescue Team oferuje też pomoc dla seniorów, osób samotnych lub niepełnosprawnych. Wystarczy zadzwonić – członkowie grupy dowiozą pod wskazany adres leki, czy artykuły spożywcze.

https://www.facebook.com/SztabRatownictwaCzestochowa/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj