Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nie udało się wyłonić dyrektora częstochowskiego teatru. Konkurs nierozstrzygnięty, będzie kolejny

Facebook Twitter

Nie wiadomo kto od jesieni będzie kierował teatralną sceną w Częstochowie. Na razie po pierwszym przeprowadzonym konkursie na dyrektora Teatru im. Adama Mickiewicza, nie udało się wyłonić nowego szefa placówki.

Żaden z trojga kandydatów nie uzyskał odpowiedniej liczby głosów komisji konkursowej.

Komisja konkursowa podczas poprzedniej procedury nie wskazała, nie rekomendowała prezydentowi, który ostatecznie dokonuje takiego wyboru, żadnego kandydata ani kandydatki na dyrektora. Zatem konkurs trzeba będzie powtórzyć. Jeszcze w tym miesiącu będziemy go rozpisywać od nowa. Do czasu wyłonienia nowego dyrektora bądź dyrektorki obowiązki będzie pełnił dotychczasowy dyrektor – Robert Dorosławski. Jego kontrakt się kończy końcem sierpnia, więc do września, do rozstrzygnięcia konkursu będzie on pełnił obowiązki.

Jeszcze w sierpniu umowa kończy się dotychczasowemu dyrektorowi, podobnie jak Magdalenie Piekorz, która odpowiadała za kwestie artystyczne.

Zadaniem dyrektora jest też kreowanie jego działalności artystycznej w teatrze

– mówi Aleksander Wierny.

Procedura konkursowa wygląda w taki sposób – jest dwuetapowa. Najpierw kandydaci pokazują dokumenty, bo są określone wymagania w stosunku do takich osób, jest taka część formalna, po czym jest najważniejsza część, czyli komisja zapoznaje się z programem, z koncepcją funkcjonowania teatru w oczach kandydata bądź kandydatki. Kandydatów było troje, żadna z tych koncepcji komisji nie wydała się na tyle przekonująca, żeby kogokolwiek z tych kandydatów rekomendować prezydentowi

– dodaje Aleksander Wierny, naczelnik miejskiego wydziału kultury, promocji i sportu. Rozstrzygnięcie kolejnego konkursu może zająć nawet kilka miesięcy. Dodajmy, że Teatrem im. Adama Mickiewicza od 2006 r. kieruje Robert Dorosławski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2022