Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nie tylko nowe tory… ale i nowe lampy

Facebook Twitter

MZDiT rozpoczął wymianę oświetlenia ulicznego wzdłuż modernizowanej linii tramwajowej pomiędzy Rakowem a Północą.

Miasto wyda na ten cel prawie 3,5 mln. złotych

Na większości odcinków stara infrastruktura oświetleniowa jest demontowana a w jej miejsce osadzane jest oświetlenie po obu stronach ulicy. Stawiane są nowe słupy z oświetleniem i montowane oprawy na słupach trakcyjnych. 

Na niektórych odcinkach, inwestycja już została ukończona

Na odcinku pierwszym przy Alei Pokoju, od pętli tramwajowej przy ulicy Kucelińskiej do wiaduktu nad torami kolejowymi PKP wraz z oświetleniem ronda Reagana, wybudowano 43 słupy oświetleniowe po przeciwległej stronie doliny tramwajowej i zamontowano 43 oprawy typu LED. Na odcinku drugim, na dalszym odcinku Alei Pokoju od wiaduktu nad torami PKP do skrzyżowania z Aleją Wojska Polskiego, wybudowano 16 słupów oświetleniowych po przeciwległej stronie doliny tramwajowej i osadzono 58 opraw typu LED, montowanych również na słupach trakcyjnych sieci. 

Inwestycja ma zakończyć się w przyszłym roku

Łącznie w ramach tej modernizacji oświetlenia ulicznego zostanie zainstalowanych w różnych częściach miasta 150 nowych słupów oświetleniowych i zamontowane zostaną 382 oprawy uliczne typu LED. Zadanie zostanie zakończone w analogicznym czasie do końca  prac przy wielkiej przebudowie linii tramwajowej. Finał przewidywany jest na początek roku.

– informuje Maciej Hasik z MZDiT w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024