Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nie tak miały rozpocząć się play-offy dla siatkarzy Exact Systems Norwida

Facebook Twitter

Po pierwszym spotkaniu play-off siatkarze Exact Systems Norwida przegrywają z eWinner Gwardią Wrocław 0:1. Drużyny grają do dwóch wygranych spotkań, a kolejny mecz odbędzie się w niedziele we Wrocławiu.

fot. M Osuchowski / materiał prasowy

W czwartek w Częstochowie siatkarze Exact Systems Norwida rozegrali pierwszy mecz rundy play-off z eWinner Gwardią Wrocław. Stawką jest awans do półfinałów i czołowej czwórki Tauron 1 Ligi oraz dalsza walka o awans do Plus Ligi.

Na razie bliżej półfinałów są siatkarze Gwardii. W czwartek wygrali w Częstochowie w hali przy ul. Jasnogórskiej 3:0. Wrocławianie w rundzie zasadniczej dwa razy pokonali Exact Systems Norwid. Widać, że mają patent na częstochowski zespół.

Gospodarze bardzo źle rozpoczęli spotkanie. Gości szybko odskoczyli na 7:1. Exact Systems Norwid przegrał pierwszego seta do 17, a drugiego do 19. Jedynie w trzecim secie podopieczni trenera Piotra Lebiody nawiązali wyrównaną walkę z Gwardią i przy odrobinie szczęścia migli wygrać trzecią partię i… walczyć dalej…

W ćwierćfinale play-off gra się do dwóch wygranych spotkań. Po zwycięstwie w Częstochowie Gwardia prowadzi 1:0. W niedzielę we Wrocławiu odbędzie się drugie spotkanie. Jeśli wygrają wrocławianie to zameldują się w półfinale i czołowej czwórce. Jeśli wygra Exact Systems Norwid to siatkarze 15 kwietnia kwietnia ponownie zagrają w Częstochowie w decydującym meczu.

Exact Systems Norwid Częstochowa – eWinner Gwardia Wrocław 0:3 (17:25, 19:25, 23:25)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Biliński, Walczak, Kopyść, Franczak, Cieślik.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj