Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nie pal w domowym piecu śmieciami! Kontrole Straży Miejskiej ruszają w sezonie

Facebook Twitter

Przez cały jesienno-zimowy sezon częstochowska Straż Miejska zapowiada kontynuację akcji STOP Smog. Mundurowi przypominają, że w domowych piecach nie wolno spalać śmieci, bo to przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza. Rozpoczął się czas kontroli w tym zakresie.

Osoby które nie dostosują się do przepisów muszą liczyć się z karą w postaci mandatu:

Artur Kucharski: Strażnicy miejscy wchodzą z właścicielem posesji, właścicielem domu do piwnicy czy kotłowni, gdzie ten piec jest i przyglądamy się, jaki opał jest spalany w danym piecu, czy przy piecu nie ma jakichś śmieci. Czasami zdarzały się takie sytuacje, że w piecu nie ujawniliśmy nic, natomiast sami właściciele przyznawali się, że stojące obok plastiki spalaja w swoim piecu, więc tu sytuacja była sama wyjaśniona przez właściciela.

Straż Miejska przypomina, że za niestosowanie się do uchwały antysmogowej w naszym województwie i za spalanie odpadów można zapłacić od 500 zł do nawet 5 tys. złotych kary. Zawsze warto zadzwonić do strażników w Częstochowie, jeżeli podejrzany wyda się nam dym czy zapach z komina u sąsiadów. Sygnały o procederze wieczornego spalania śmieci pojawiają się w zgłoszeniach:

Artur Kucharski: W sezonie grzewczym zgodnie z prawem musimy przeprowadzać kontrole. Jedne się odbywają na wniosek telefoniczny, na wniosek mieszkańców, drugie są to nasze własne kontrole, jeśli strażnicy gdzieś widzą charakterystyczny czarny dym, to mogą taką posesję skontrolować

– przestrzegał Artur Kucharski ze Straży Miejskiej w Częstochowie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023