Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nie ma na razie decyzji o odwołaniu szkolnych rekolekcji wielkopostnych na terenie Częstochowy. Kuria odwołuje jednak pielgrzymkę maturzystów

Facebook Twitter

Zakaz dotyczy jednak części archidiecezji częstochowskiej znajdującej się na terenie województwa śląskiego - poinformował w specjalnym komunikacie Referat Katechetyczny częstochowskiej Kurii

Wojewoda Łódzki wydał już dekret mający minimalizować ryzyka zakażenia koronawirusem, dotyczy to m.in. organizowania szkolnych wycieczek, wyjść do teatrów, kin oraz wydarzeń organizowanych na terenie szkół: apeli, koncertów i rekolekcji. Jak czytamy w komunikacie „w przypadku szkół z województwa śląskiego (…) nie ma wydano dotychczas takich zarządzeń. Nie ma zatem konieczności odwoływania szkolnych rekolekcji (…). Sytuacja może jednak ulec zmianie”.

TREŚĆ KOMUNIKATU

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i decyzję o odwołaniu imprez masowych zostaje zmieniona jednak formuła pielgrzymki maturzystów archidiecezji częstochowskiej z masowej (w tym samym czasie dla ogółu) na grupową (w dowolnym czasie dla nielicznych grup). Oznacza to, że w najbliższą sobotę nie będzie wspólnej pielgrzymki na Jasną Górę.

Katecheci, na życzenie maturzystów, mogą zorganizować tego typu pielgrzymkę w różnych terminach, w grupach szkolnych, poinformował ks Roman Ceglarek, Wikariusz Biskupi ds. przekazu wiary, nauczania i wychowania katolickieg, Dyrektor Referatu Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj