Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nie działa elektroniczny system umawiania wizyt. Urząd Miasta wznowi taką obsługę sukcesywnie

Facebook Twitter

Nie działa elektroniczny system umawiania wizyt w Urzędzie Miasta, zawiadomili nas rozczarowani mieszkańcy, którym nie udało się przez internet zarezerwować kolejki w celu załatwienia swoich spraw. Dotyczy to m.in. referatu rejestracji pojazdów czy odbierania dowodów osobistych.

fot. czestochowa.pl

To prawda, przyznaje rzecznik w magistracie, Włodzimierz Tutaj. System jest zablokowany, poza umawianiem wizyt w USC.

Jest on w tej chwili w większości jeszcze zablokowany, z uwagi na to, że ciągle obowiązują ograniczenia w obsłudze interesantów w Urzędzie Miasta Częstochowy. Z uwagi na to, że interesanci umawiają się bezpośrednio na godzinę w celu załatwienia swoich spraw, w większości wydziałów elektroniczny system jeszcze nie działa. Działa tylko w zakresie Urzędu Stanu Cywilnego, jeżeli chodzi o wybranie i rezerwację terminu ślubu cywilnego.

Na formalności we wszelkich urzędowych sprawach można umówić się telefonicznie. Urzędnicy też chcą by ich praca wróciła do normy. Być może stanie się tak już w lipcu:

W innych swoich zakresach jest jego funkcjonalność jeszcze na razie wyłączona, dopóki nie zmienimy systemu obsługi w Urzędzie Miasta. Mamy nadzieję, że dojdzie do tego w lipcu. O dokładnym terminie jeszcze poinformujemy. Wtedy ten system powinien być już odblokowany. Prawdopodobnie przez pewien czas równolegle będzie funkcjonował system elektroniczny. Ciągle będzie można także zadzwonić do wydziału.

Urząd Miasta będzie jednak nadal miał limity przyjęć i ograniczenia w poruszaniu się po urzędzie przez osoby z zewnątrz. Samorząd przede wszystkim bacznie obserwuje sytuację epidemiczną i stosuje się do wytycznych, które obowiązują też w innych placówkach.

Mamy nadzieję, że normalność w Urzędzie Miasta, podobnie jak w innych urzędach administracji rządowej, będzie sukcesywnie przywracana. Jeżeli sytuacja pandemiczna nie zaostrzy się ponownie, będziemy w lipcu robić kolejne kroki w kierunku odblokowania obsługi bezpośredniej interesantów w większym zakresie, także poprzez elektroniczny system umawiania wizyt, a następnie tych systemów kolejkowych funkcjonujących w Urzędzie Miasta w biurach obsługi interesanta

– deklarował Włodzimierz Tutaj, rzecznik Urzędu Miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj