StartWiadomość dnia Wiadomości

Nie czekaj do wiosny, by rozpocząć kurs prawa jazdy

Zima to bardzo dobry okres na zapisanie się na szkolenie. Kandydaci na kierowców – podczas jazd nabywają umiejętności, których nie zdobyliby wiosną czy latem, na przykład umiejętność jazdy po śliskiej nawierzchni, czy jak wyjechać kiedy auto potocznie mówiąc zakopie się w śniegu.

W okresie zimowym ci kandydaci w czasie nauki jazdy zdobywają pewne umiejętności, których na pewno nie zdobędą, gdyby szkolili się w okresie letnim. Jest ślisko, trzeba zachować szczególną ostrożność, trzeba zachować odpowiednią odległość. Drugi aspekt jest taki, że jeżeli ktoś się uczył w okresie jesienno-zimowym, to on w okresie letnim nabierze pewnego doświadczenia i podczas kolejnej zimy posiada już pewien zasób umiejętności, które pozwolą mu na to, że kolejna zima go nie zaskoczy.

Ponadto zimą kierowcy jeżdżą ostrożniej:

Jeżdżą wolniej, zachowują większe odstępy i w takich warunkach kursant zdający egzamin czuje się nieco pewniej. Może liczyć na to, że inni jeżdżą trochę wolniej, ostrożniej, bezpieczniej i wbrew pozorom jest to lepszy czas do tego, by zdawać egzamin. W okresie letnim kursanci mogą być bardziej zestresowani podczas egzaminu, kiedy inny kierujący z uwagi na bardzo dobre warunki atmosferyczne jadą szybko i nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

– mówił Grzegorz Nowak z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie.

Zostaw komentarz