Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nie będzie letnich zawodów triathlonowych. Oczekiwana rywalizacja w Częstochowie przełożona na przyszły rok

Facebook Twitter

Mimo dwuletniej tradycji, tego lata zabraknie w Częstochowie zawodów triathlonowych.

Zostały odwołane w związku z wprowadzonymi restrykcjami. Te informacje potwierdza Kajetan Leszczyński – organizator przedsięwzięcia.

Zainteresowanie trzecią edycją rosło z dnia na dzień. Po otwarciu zapisów, już w lutym do startu zapisało się 200 chętnych zawodników. Nadal triathloniści utrzymują formę, choć wznowienie treningów jest trudne z powodu zamkniętych pływalni. Pomysłodawcy muszą poczekać na lepsze czasy dla sportowych zawodów plenerowych…

Dodaje częstochowski trener Kajetan Leszczyński.

Oświadczenie organizatora:

Chcąc być uczciwi w stosunku do Was, idąc za przykładem innych organizatorów z świata i kraju, oficjalnie ogłaszamy decyzję o zmianie terminu Zawodów Częstochowa Triathlon i przesunięcia ich na 18 lipca 2021 roku. Niestety, czas nie gra na naszą korzyść i każdy dodatkowy tydzień przybliża nas do zakładanej daty zawodów, a co za tym idzie wymaga podjęcia konkretnych działań co do ich organizacji.

Aktualnie nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak sytuacja związana z epidemią będzie rozwijać się w kolejnych miesiącach, dlatego zdecydowaliśmy się o nie przenoszeniu zawodów na inny termin w tym roku. Rządowy zakaz imprez i zgromadzeń jest w mocy do odwołania, co stawia nas w sytuacji kompletnej niepewności, co do możliwości zorganizowania naszych zawodów w jakimkolwiek terminie w tym roku, a do tego właściwie całkowicie ogranicza działania jako organizatora. Jednocześnie nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której to, jeśli rzeczywiście zrodziłaby się taka możliwość w drugiej części sezonu, musielibyście wybierać pomiędzy naszymi zawodami a innymi przeniesionymi zawodami.
W związku z powyższym proponujemy Wam 4 rozwiązania:

  1. Przeniesienie opłaty startowej na nowy termin zawodów – 18 lipca 2021r.
  2. Przepisanie pakietu startowego na innego zawodnika
  3. Zwrot opłaty startowej w postaci 75% wpłaconej kwoty – jeśli już wiesz, że nie będziesz mógł wystartować u nas za rok, wówczas oferujemy Ci zwrot opłaty w wysokości 75%, pomniejszone o 25% opłaty administracyjnej – pozwoli nam to w małym stopniu pokryć już poniesione koszty związane z przygotowaniem imprezy w tym roku.
  4. Przekazanie kwoty opłaty startowej na rzecz naszego Stowarzyszenia, która przeznaczona zostanie na złagodzenie problemów finansowych wynikających z epidemii oraz realizację celów statutowych

Chęć skorzystania z jednej z powyższych opcji (2-4) prosimy zgłaszać mailowo na adres: info@czestochowatriathlon.pl w terminie do 30 sierpnia 2020 roku. W przypadku braku wiadomości w zakładanym terminie, pakiet zostanie automatycznie przepisany na rok 2021.

Niestety, w aktualnej sytuacji każdy jest przegranym – Wy, zawodnicy, nie możecie wystartować na zawodach do których szykowaliście się od kilku miesięcy, jak i my, organizatorzy, którzy muszą mierzyć się z dużymi trudnościami finansowymi, Nie jesteśmy wielką firmą eventową, której nadrzędnym celem jest zysk. Jesteśmy stowarzyszeniem sportowym, który zrzesza ludzi, którzy tak jak Wy – kochają triathlon, a Częstochowa Triathlon to nasze oczko w głowie. Nie dajmy skończyć się historii triathlonu w Częstochowie w taki sposób – miejmy siłę by razem zawalczyć o tę imprezę w przyszłym roku! Dziękujemy za wielkie pokłady zaufania i wiary w nas, które nam Wszyscy daliście podczas dwóch pierwszych edycji zawodów – dzisiaj to my wierzymy w Was, w Wasze dobre serce i zrozumienie naszej trudnej sytuacji w której to musimy odwołać nasze zawody, których to tegoroczna realizacja była już w zaawansowanej fazie. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszej propozycji nie czujecie się zawiedzeni– gramy w jednej, wielkiej, triathlonowej drużynie – trzymajmy się razem, ale jeszcze osobno, w tych trudnych czasach,
Pozdrawiamy Was wszystkich,
Organizatorzy Częstochowa Triathlon

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj