Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nie będzie komisariatu na Zawodziu, nie będzie też w Rędzinach

Facebook Twitter

Miasto informuje, że komenda wojewódzka w Katowicach nie przywróci komisariatu w dzielnicy Zawodzie, gdzie miała zostać przeniesiona jednostka z ul. Kopernika. Był to pomysł zgodny z oczekiwaniami mieszkańców i części radnych. Niestety na komisariat policji nie mogą też od lat doczekać się Rędziny.

O poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy zabiega z kolei wójt Paweł Militowski.

Pomysł na utworzenie komisariatu nie wziął się znikąd. W Gminie Rędziny był komisariat policji, był dla Rędzin, Mstowa. Miał swoją zasadność. Mieszkańcy się przyzwyczaili. Mieścił się na osiedlu – tam, gdzie jest największe skupisko, ale też w dobrej lokalizacji do DK91. Kilka lat temu pojawił się program o tworzenie nowych, powracanie do komisariatów i gmina podjęta takie inicjatywy

– mówi wójt gminy Rędziny.

Nie podjęto decyzji o odtworzeniu komisariatu ani w opuszczonym budynku po przedszkolu, ani w drugiej ze wskazanych przez samorząd lokalizacji

– mówi Paweł Militowski. Okazało się, że nie ma potrzeby utworzenia komisariatu policji w Rędzinach, z uwagi na niską liczebność zdarzeń:

Informacje, które do nas wpłynęły pokazywały to, że komisariat w Kłomnicach został niedawno wybudowany, że są tam funkcjonariusze i liczba zdarzeń nie jest duża. Możemy się cieszyć, że jesteśmy gminą, gdzie nie ma dużo zdarzeń, interwencji, gdzie mieszkańcy czują się bezpiecznie. To jest plus i to na pewno zaważyło, że pomysł, który przekazaliśmy, nie dostanie pozytywnej odpowiedzi, czyli utworzenie komisariatu w Gminie Rędziny nie nastąpi.

Wojewódzka komenda argumentowała, że w Kłomnicach jest umiejscowiony komisariat, w odległości ok. 13 km od Urzędu Gminy w Rędzinach, co pozwala na sprawne podejmowanie interwencji. Komenda Miejska Policji w Częstochowie zaoferowała z kolei zwiększenie liczby dyżurów dzielnicowych właśnie z Kłomnic.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj