Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nie będzie dodatkowych obostrzeń na Śląsku, będzie za to uszczelnienie granicy

Facebook Twitter

Nie będzie dodatkowych obostrzeń na Śląsku, ale będzie jeszcze dokładniejsze uszczelnienie granicy z Czechami. Zapowiedział to dziś (31.03.) w Katowicach minister zdrowia, Adam Niedzielski, który wziął udział w sztabie kryzysowym wojewody śląskiego.

Przyjęto bowiem tezę, że jednym z głównych źródeł zakażeń była transmisja wirusa poprzez ruch graniczny:

Ten szczyt czy kulminacja trzeciej fali w Czechach miała miejsce mniej więcej trzy tygodnie temu a u nas pojawiło się to póżniej a potwierdzeniem tego jest również fakt, że te południowe powiaty województwa śląskiego są w tej chwili w najgorszej sytuacji, więc na razie uzgodniliśmy tylko wzmocnienie – szczególnie w tym okresie okołoświątecznym – tej kontroli na granicy z Czechami, ale w ostatnich dniach zostało wydane rozporządzenie Rady Ministrów, które również uszczelnia ten ruch transgraniczny nie tylko w kontekście Czech, ale również w kontekście Niemiec. Myślę, że to uszczelnienie granicy jest właśnie takim – można powiedzieć – dodatkowym obostrzeniem, które powinno poprawić sytuację tutaj w regionie.

Na ten moment najtrudniejsza sytuacja epidemiczna w kraju jest właśnie w naszym województwie. Dziś (31.03.) to było ponad 6 tysięcy zakażeń.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022