Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nawet 90 osób skorzysta z programu Młodzi Na Start, z dotacjami dla młodych otwierających firmę

Facebook Twitter

Jeżeli nie skończyłeś 30-tki i marzysz o prowadzeniu własnej firmy, program wspierania takich inicjatyw poleca miasto i Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie.

fot. arr.czestochowa.pl

Młode osoby, które dopiero planują wkroczyć w biznes, mogą skorzystać z dotacji w projekcie „Młodzi na start”.

Ciągle oferujemy około 20 wolnych miejsc w naszym projekcie „Młodzi na start”. Jest to projekt finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego i jeden z wielu projektów, które realizuje Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie dla osób, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą. Projekt oferuje wsparcie finansowe w wysokości nawet 28 tys. złotych dla osób, które chcą rozpocząć działalność, ale to są osoby młode.

Nabór ciągle trwa, mówi prezes Agencji Rozwoju Regionalnego – Marcin Kozak. Z tej formy pomocy mogą skorzystać osoby mieszkające w Częstochowie i okolicznych powiatach. Organizatorzy zapewnią też szkolenia i pomoc finansową już po uruchomieniu firmy:

Oferujemy 23 tys. złotych dotacji inwestycyjnej na zakupy, które są potrzebne i niezbędne do uruchomienia działalności gospodarczej plus dodatkowo, przez 6 miesięcy, 2600 złotych netto miesięcznie wsparcia pomostowego. Ogółem 90 osób jest przewidzianych do wsparcia, ponad 70 złożyło formularze rekrutacyjne. Ciągle zapraszamy i zachęcamy do udziału w projekcie.

W zadaniu chodzi też o wsparcie tych którzy stracili pracę w wyniku pandemii. Kogo więc dokładnie możemy zachęcić do podjęcia własnej działalności w ramach programu?

Powinny to być osoby, które się nie uczą stacjonarnie, nie uczą się dziennie, nie pracują, niezarejestrowane w urzędzie pracy, takie, które utraciły zatrudnienie w wyniku pandemii Covid-19, po 1 marca 2020 roku. Zachęcamy do udziału w projekcie. Proszę odwiedzajcie naszą stronę internetową – tam znajdziecie więcej informacji

– informował Marcin Kozak z ARR w Częstochowie. Więcej szczegółów odnośnie naboru, wniosków i form wsparcia Agencja Rozwoju Regionalnego zamieszcza na swoich stronach internetowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023