Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nawet 10 tys. egzaminowanych kierowców mniej w skali roku, ubyło kandydatów na kierowców w WORDzie z powodu pandemii

Facebook Twitter

Częstochowski WORD z powodu pandemii w ubiegłym roku egzaminował o 10 tys. osób mniej niż zwykle. W ostatnich latach zainteresowanie posiadaniem prawa jazdy stale rosło, okazało się że w czasie walki z wirusem pojawiły się komplikacje.

fot. Michal Jarmoluk/ Pixabay

Przez kilka miesięcy ośrodek nie działał, teraz chętnych ma mniej niż oczekiwał.

Przeegzaminowaliśmy mniej około 10 tys. osób na wszystkie kategorie. Mówię o egzaminach praktycznych. Ten rok również od stycznia do chwili obecnej – dane są niepokojące i tu na rynku szkolnym przede wszystkim, bo rynek szkoły przekłada się na ilość osób przystępujących do egzaminu i jest to zrozumiałe, i jest trudny. Na chwilę obecną mamy taką troszeczkę stagnację w tym zakresie.

Mniej jest też osób, które decydują się w czasie pandemii na szkolenia dla kierowców

– zauważa Tadeusz Taranek, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie. Co z obostrzeniami? Oczywiście wytyczne sanitarne obowiązują wszystkich na egzaminie teoretycznym jak i praktycznym:

Wprowadziliśmy informację na temat wolnych terminów egzaminów, co jest ewenementem w skali kraju. Nie wiele ośrodków tak robi, że mogą się dowiedzieć, na jakie kategorie, jaki czas oczekiwania tak, żeby się nie stresowali, że muszą czekać bardzo długo, ta informacja już jest wpisana. Natomiast jeżeli chodzi o kwestię reżimową, przy wejściu na teren ośrodka osoby muszą zdezynfekować sobie ręce. Na egzamin praktyczny oczekują poza głównym budynkiem na zewnątrz lub w pomieszczeniu do tego przeznaczonym. Egzaminator podchodzi i wywołuje. Osoba egzaminowana musi posiadać własną maseczkę, jak również rękawiczki ochronne.

Przydatne informacje odnośnie zasad działania, egzaminowania oraz kolejek dla kandydatów na kierowców, WORD publikuje na swoich stronach w internecie. Zainteresowane osoby tam odsyła dyrektor częstochowskiego ośrodka Tadeusz Taranek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj